23 Petar Cvijanović, Dragan Stojković "Zbirka rešenih zadataka sa pismenih ispita iz mehanike fluida"

24.12.2012. - 08:50
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Zbirka rešenih zadataka sa pismenih ispita iz Mehanike fluida”

Autori
: Petar S. Cvijanović, Dragan M. Stojković

Recenzenti
: dr Miroslav Pavlov, red. prof. Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu
             dr Žarko Bukurov, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
             dr Divko Ćirić, vanr. prof. Fakulteta tehničkih nauka  u Novom Sadu

Osnivači i izdavači: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
                                MP “STYLOS”, Novi Sad

Računarska oprema
: Petar Cvijanović, Dragan Stojković

Štampa
: S-Print, Novi Sad, Dr Ilije Đuričića 3

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
532(076.58)

CVIJANOVIĆ, Petar S.
     Zbirka rešenih zadataka sa pismenih ispita iz mehanike
fluida / Petar S. Cvijanović, Dragan M. Stojković. – Novi Sad :
Stylos : Fakultet tehničkih nauka, 1997(Novi Sad : S print). –
95 str. : ilustr. ; 24 cm. – (Edicija “Tehničke nauke”)
Tiraž 500.

a) Gasovi – Dinamika

(iz sadržaja)
Zbirka sadrži rešene zadatke sa redovnih pismenih ispita iz Mehanike fluida koji su održani u poslednje tri školske godine (1994/1995, 1995/1996, 1996/1997) na Mašinskom odseku Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu.

(iz recenzija)
Zbirka je osmišljena tako da se pismeni ispiti ređaju hronološkim redom; prve dve stranice daju tekst uvek 4 zadatka iz određenih i različitih oblasti mehanike fluida i to isto onako kako dobijaju studenti na polaganju ispita. Odmah na naprednim stranicama daju se kompletna rešenja ova 4 zadatka. Rešenja su koncizna i jasna sa neophodnim tekstom koji upućuje studenta kako da i samostalno priđe rešavanju ovakvih problema. Po potrebi, u rešenjima su ubačene skice koje na jasan (grafički) način bitno doprinose boljem razumevanju ove materije.
Prof. dr M.Pavlov, prof.dr Ž. Bukurov, prof. dr D. Ćirić
(o autorima)
Autori već četiri godine izvode kompletnu nastavu iz Mehanike fluida koju slušaju svi studenti Mašinskog smera Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Godine 1995., zajedno su objavili i Praktikum iz mehanike fluida, čime je, sa ranije objavljenim Predavanjima iz mehanike fluida, prvi put u istoriji ovog Fakulteta obezbeđena potpuna literaturna pokrivenost ovog važnog i lepog predmeta.