30 Nevenka Adžić "Matematika za arhitektonski odsek"

24.12.2012. - 08:57
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Matematika za Arhitektonski odsek”

Autor: Nevenka Adžić

Recenzenti: dr Boško Jovanović, red. prof. na Prirodno-matematičkog fakulteta u Beogradu
             dr Zorica Uzelac, vanr. prof. na Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu
             dr Joviša Žunić, docent na Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Izdavači: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu
            MP “STYLOS”, Novi Sad

Glavni i odgovorni urednik izdanja
: prof. dr Dušan Petrovački, dekan

Za MP “STYLOS”: Veselin Stefanović, glavni urednik za izdavaštvo

Štampa
: „S Print”, Novi Sad, Bulevar Vojvode Stepe 133

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
51(075.8)

ADŽIĆ, Nevenka

     Matematika: za Arhitektonski odsek / Nevenka Adžić. – Novi Sad :
Stylos : Fakultet tehničkih nauka, 1998(Novi Sad : S print). –  178 str. :
graf. prikaz; 24 cm. – (Edicija „Tehničke nauke”; 30)

Tiraž 500.
a) Matematika

  (iz sadržaja)
  Knjiga je namenjena prvenstveno studentima Arhitektonskog odseka na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, gde se Matematika predaje na prvim godinama studija. U knjizi su date neke oblasti Algebre, osnove Analize, kao i neki delovi iz Numeričke matematike.
  U tekstu su jasno istaknuti novouvedeni matematički pojmovi, a tvrđenja teorema su navedena iza dokaza u vidu posebno označenih zaključaka.
  Knjiga sadrži veći broj ilustrativnih primera na kojima se detaljno objašnjavaju sve navedene definicije i tvrđenja.

  (iz recenzije)
  Knjiga je pisana na osnovu predavanja iz matematike, koja je na Fakultetu tehničkih nauka držala profesor dr Nevenka Adžić. Knjiga u celini obuhvata gradivo predviđeno planom i programom ovog predmeta, a može korisno poslužiti i studentima drugih odseka Fakulteta tehničkih nauka kao i studentima drugih fakulteta na kojima se predaju uvodni kursevi više matematike.
  Knjiga je pisana stilom prilagođenim studentima tehničkih fakulteta. Jasno izložena materija je ilustrovana prikladno izabranim primerima.

  (o autoru)
  Dr Nevenka Adžić je rođena 1953. godine u Novom Sadu. Diplomirala je na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu, gde je završila magistarske studije i odbranila doktorsku disertaciju iz oblasti Numeričke analize. Objavila je veći broj naučnih radova i učestvovala je na domaćim i inostranim naučnim skupovima.
  Dr Nevenka Adžić ima bogato pedagoško iskustvo. Radila je kao asistent na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, gde je izabrana u zvanje docenta, a zatim vanrednog profesora. Držala je vežbe i predavanja iz raznih kurseva matematike na svim odsecima Fakulteta tehničkih nauka.