55 Pavle Gladović "Tehnologija drumskog saobraćaja"

31.12.2012. - 11:07
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Tehnologija drumskog saobraćaja”

: Pavle Gladović

Recenzenti
: dr Đorđe Kopić, red. prof. FTN u Novom Sadu
            dr Miroslav Demić, red. prof. Mašinskog fakulteta u Kragujevcu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Ilija Ćosić, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Tehnička priprema: Danijela Nikolić

Štampa
: OFFSET PRINT, Matice Srpske 6, Novi sad
Štampanje odobrio: Savet za izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta: prof. dr Vlatko Vuković

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
656.1(075.8)

GLADOVIĆ, Pavle

     Tehnologija drumskog saobraćaja / Pavle Gladović. - Novi Sad :
Univerzitet : Fakultet tehničkih nauka, 2003 (Novi Sad : OFFSET PRINT). –
492 str. : ilustr. ; 24 cm. – (Edicija “Tehničke nauke - udžbenici” ; 55)
Tiraž 200.
ISBN 86-80249-61-0

a) Drumski saobraćaj - Tehnologija

(iz recenzije)
... Po oceni recenzenta ova naučna knjiga ima karakter udžbenika za predmet Tehnologije drumskog saobraćaja (uža naučna oblast – Tehnologije transportnih sistema) kako je napisana potpuno u saglasnosti sa nastavnim planom i programom istoimenog predmeta koji se sluša na Saobraćajnom odseku FTN-a u Novom Sadu (drumskog smera), pa je zbog toga namenjena pre svega studentima ovog saobraćajnog profila.
Inače, knjiga je nastala kao rezultat dugogodišnjeg iskustva i rada autora u oblasti transporta putnika i robe u drumskom saobraćaju i istom se popunjava velika praznina u potrebnoj stručnoj materiji iz ove usko specifične oblasti.
S obzirom na stil pisanja, koji je jasan i lako razumljiv sa precizno formulisanim obrascima i brojnim primerima praktičnog rešavanja pojedinih problema u realnom vremenu i prostoru, može se tvrditi da ovaj udžbenik može korisno poslužiti i zaposlenim u autotransportu kao i studentima saobraćajnog profila u svim višim školama...
(Prof. dr Đorđe Kopić, dipl. inž. saob.)

(o autoru)
Profesor dr Pavle Gladović je rođen 1951. godine u Beogradu, gde je završio osnovnu i srednju školu. Diplomirao je na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1975. godine, na Odseku za drumski i gradski saobraćaj i transport. Za svoj diplomski rad dobio je drugu nagradu „14. oktobar“ RO Gradski saobraćaj „Beograd“ za najbolji diplomski rad u školskoj 1975/1976. godini na temu iz javnog gradskog saobraćaja na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu.
Magistrirao je 1986. godine, a doktorirao 1994. godine na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Dobitnik je Oktobarske nagrade Privredne komore Beograda za najbolju magistarsku tezu u školskoj 1985/1986. godini u Beogradu. Zaposlen je na Fakultetu tehničkih nauka – Saobraćajni odsek u Novom Sadu od 2000. godine u zvanju vanrednog profesora za predmete: Tehnologija drumskog transporta i Osnovi drumskog transporta. Angažovan je u više stručnih i naučnih asocijacija i udruženja koje se bave problematikom transporta putnika i tereta.