449 Pavle Gladović "Organizacija drumskog saobraćaja", 2. izdanje

16.10.2014. - 13:32
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „Organizacija drumskog saobraćaja”

Autor: Pavle Gladović

Recenzenti: dr Nebojša Bojović, vanr. Prof. Saobraćajnog fakulteta u Beogradu
            dr Đorđe Kopić, red. prof. Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa
: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
656.1.01(075.8)

GLADOVIĆ, Pavle, 1951-
    Organizacija drumskog saobraćaja / Pavle Gladović. - Novi Sad :
Fakultet tehničkih nauka, 2014 (Novi Sad : GRID) . – 227 str. :
ilustr. ; 24 cm. -  (Edicija "Tehničke nauke - udžbenici" ; 449)

Tiraž 300. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-596-2

a) Drumski saobraćaj - Organizacija

(izvod iz recenzije)

Autor dr Pavle Gladović, dipl.inž. saobraćaja, je renomirani stručnjak za oblast drumskog transporta putnika i robe, sa velikim i dugogodišnjim iskustvom, kako u praksi tako i na Univerzitetu. On je ovom knjigom dao zapaženi naučni doprinos, jer je uspeo da na jednom mestu sistematizuje i obradi složenu problematiku organizacije i upravljanja sistemom drumskog saobraćaja, koja do sada nije detaljnije prezentirana i objavljivana u naučnoj literaturi na našem jezičkom području. Posebno treba istaći, da je na osnovu brojnih teorijskih prikaza i analiza, u ovoj knjizi prikazan praktičan primer savremene organizacije jednog autotransportnog preduzeća (ATP), u realnim uslovima procesa transporta putnika i robe.

(Prof. dr Nebojša Bojović)

Bolji kvalitet i nivo transportne usluge autotransportnih preduzeća u Srbiji je cilj kojim treba da teži naša zemlja, zato neka i ova knjiga pomogne u postizanju evropskog kvaliteta i nivoa transportne usluge, kao i organizacije autotransportnih sistema.

Pošto sadržaj knjige u potpunosti obuhvata materiju koja je novim nastavnim planom i programom propisana za predmet: „ORGANIZACIJA DRUMSKOG SAOBRAĆAJA“, koji se sluša na Saobraćajnom departmanu Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, to se ista može smatrati osnovnim udžbenikom za navedeni predmet (uža naučna oblast tehnologije transportnih sistema).

(Prof. dr Đorđe Kopić)

(o autoru)

Profesor dr Pavle Gladović je rođen 1951. godine u Beogradu, gde je završio osnovnu i srednju školu. Diplomirao je na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu 1975. godine na odseku za drumski i gradski saobraćaj i transport. Za svoj diplomski rad dobio je drugu nagradu „14 oktobar“ RO Gradski Saobraćaj „Beograd“ za najbolji diplomski rad u školskoj 1975/1976. godini na temu iz javnog gradskog saobraćaja na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Magistrirao je 1986. godine a doktorirao 1994. godine na Saobraćajnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Dobitnik je Oktobarske nagrade Privredne komore Beograda za najbolju magistarsku tezu u školskoj 1985/1886. godini u Beogradu. Zaposlen je na Fakultetu tehničkih nauka Departman za saobraćaj u Novom Sadu od 2005. godine u zvanju redovnog profesora za predmete: Tehnologija drumskog saobraćaja i Organizacija drumskog saobraćaja. Angažovan je u više stručnih i naučnih asocijacija i udruženja koje se bave problematikom transporta putnika i tereta.

• Nije moguće prikazati sliku.