456 Nikola Đurić, Vera Bajović, Karolina Kasaš Lažetić, Dragan Kljajić "Zbirka zadataka iz Osnova elektrotehnike 2 za mehatroniku"

16.10.2014. - 13:44
Edicija: „TEHNIČKE NAUKE - UDŽBENICI”

Naziv udžbenika: „ Zbirka zadataka iz Osnova elektrotehnike 2 za
       mehatroniku ”

Autori: Nikola Đurić
         Vera Bajović
         Karolina Kasaš Lažetić
         Dragan Kljajić

Recenzenti: dr Miroslav Prša, vanr. prof. u penziji, Fakultet tehničkih nauka  u Novom Sadu
             dr Darko Vučković, docent,  Fakultet tehničkih nauka  u Kosovskoj Mitrovici

Izdavač: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu

Glavni i odgovorni urednik:
prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Štampa: FTN - Grafički centar GRID, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Štampanje odobrio: Savet za bibliotečku i izdavačku delatnost FTN-a u Novom Sadu
Predsednik Saveta za bibliotečku i izdavačku delatnost:
dr Radoš Radivojević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

CIP-Katalogizacija u publikaciji
Biblioteka Matice srpske, Novi Sad
621.3(075.8)(076)

Zbirka zadataka iz Osnova elektrotehnike 2 za
mehatroniku / Nikola Đurić ... [et al.]. - 1. izd. - Novi
Sad : Fakultet tehničkih nauka, 2014 (Novi Sad : FTN,
Grafički centar GRID). - 97 str. : ilustr. ; 24 cm. -
(Edicija "Tehničke nauke - udžbenici" ; 456)

Tiraž 100. - Bibliografija.
ISBN 978-86-7892-609-9

a) Elektrotehnika - Zadaci

(iz sadržaja)
Zbirka rešenih zadataka iz Osnova elektrotehnike 2 je namenjena studentima studijskog programa Mehatronika, fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Zbirka zadataka je zamišljena kao dodatni udžbenik, koji će u potpunosti pokriti auditorne vežbe koje studenti ovog studijskog programa slušaju, kako bi na vreme i što efikasnije usvojili potrebna znanja i položili predviđene ispitne obaveze. U pogledu izbora materijala, autori su nastojali da odaberu niz primera koji na najbolji način predstavljaju teorijske i praktične probleme iz domena elektromagnetizma i vremenski promenljivih struja, pri čemu su poglavlja prilagođena nastavi koja se izvodi u okviru predmeta.

(iz recenzije)
Zbirka zadataka sadrži neophodan i veoma koristan materijal za usvajanje osnovnih znanja budućih inženjera u oblasti elektrotehnike. U pogledu raznovrsnosti, kao i sa stanovišta složenosti, autori su jasno i sažeto prikazali primenu teorijskih i praktičnih osnova za rešavanje problema u oblasti elektromagnetizma i vremenski promenljivih struja. Zbirka omogućava studentima lako usvajanje gradiva, kao i kasniju nadogradnju individualnih saznanja iz oblasti elektrotehnike.

(o autorima)
Dr Nikola Đurić je docent na katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Njegova naučna interesovanja su vezana za probleme teorijske i primenjene elektromagnetike, kao razvoja i primene sistema i postupaka za ispitivanje elektromagnetskih polja, u cilju određivanja potencijalne izloženostiljudske populacije.
Dr Vera Bajović je vanredni profesor na Katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Na osnovu svog bogatog iskustva u radu sa studentima drži predavanja iz oblasti elektrotehnike. Njena interesovanja su vezana za oblast teorijske i primenjene elektromagnetike.
Mr Karolina Kasaš Lažetić je asistent na Katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Njena interesovanja su vezana za oblast teorijske i primenjene elektromagnetike, proračuna impedanse zemlje, kao i ispitivanja elektromagnetskih polja.
M.Sc. Dragan Kljajić je asistent na katedri za teorijsku elektrotehniku, Fakulteta tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu. Njegova stručna istraživanja su orijentisana ka razvoju i primeni sistema i postupaka za ispitivanje elektromagnetskih polja, u cilju određivanja potencijalne izloženosti ljudske populacije.

• Nije moguće prikazati sliku.