Predmet: Tehnike pisanja i prezentacije teorijskog rada (17 - RG012)

KategorijaTeorijsko-metodološki
Naučna oblastRačunarska grafika
MultidisciplinarnaDa

Trenutno nema podataka o matičnim organizacionim jedinicama predmeta!

Program se primenjuje od 14.08.2017..

Osposobljavanje studenata da korišćenjem različitih tehnika, verbalnih i kompjuterskih, predstave i napišu svoj rad.
Osposobljavanje studenata da korišćenjem različitih, verbalnih i kompjuterskih, tehnika predstave svoj rad. Obučavanje studenata za pisanje naučnih i stručnih radova, u skladu sa savremenim standardima i normama.
Uvod i definisanje osnovnih pojmova, pisanja i prezentacije. Pisanje kratkog izveštaja, zatim stručnog ili naučnog rada. Standardi i pravila kod pisanja diplomskog rada. Struktura rada. Korišćenje i citiranje literature. Tehnike prezentacije rada: verbalne, multimedijalne i specijalne. Primena računarske i multimedijske tehnologije kod pisanja i kod prezentacije rada. Tipovi prezentacija: verbalne, vizuelne i kompjuterske. Primena raznih programa za pripreme prezentacija: Power Point, Photoshop, Illustrator, InDesign i drugih.
Oblici izvođenja nastave su: predavanja, izrada projekata i konsultacije. Na predavanjima se izlaže sadržaj predmeta i potencira se aktivno učešće studenata. Praktični deo studenti savladavaju preko predmetnih projekata.
Roz Džej, Entoni DžejUSPEŠNA PREZENTACIJA2006CLIOSrpski jezik
Popović, Z.Kako napisati i objaviti naučno delo2014Akademska misao, BeogradSrpski jezik
Nataša MilićCitiranje literature u naučnom radu2010Medicinski fakultet, Novi SadSrpski jezik
Predmetni projekatdada50.00