Предмет: Аутоматика у паметним стамбено-пословним објектима (17 - E2311)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областАутоматика и управљање системима

Одсек за аутоматику, геоматику и управљање системима

Програм се примењује од 24.10.2012..

Овладавање студента теоријским и практичним основама аутоматизације пословно-стамбених објеката.
Стечена знања могу се користити у решавању основних инжењерских проблема из области аутоматизације пословно-стамбених објеката.
Историјат примене савремених решења аутоматике у аутоматизацији пословно-стамбених објеката. Стандарди из области аутоматизације пословно-стамбених објеката. DCS архитектура у системима аутоматизације пословно-стамбених објеката. Комуникациони протоколи (LON, KNX, X10) - Контрола и управљање системима грејања/хлађења и климатизације у пословно-стамбеним објектима . Осветљење пословно-стамбених објеката.
Предавања, рачунарске и лабораторијске вежбе, консултације. Теоретски део градива студенти полажу усмено одговарајући на проблемска питања. Усмени испит носи до 30 бодова и полаже се према списку испитних питања. Практични део градива студенти полажу у рачунарској лабораторији (колоквијум и испит) и израдом домаћег рада. Оцена испита се формира на основу квалитета урађених домаћих задатака и рачунарских задатака, и усменог дела испита.
ПрофесорШтампани материјал који покрива поједина излагања и вежбе2005Српски језик
Haines, R. W.Systems for heating, ventilating and air conditioning1977Van Nostrand Reinhold, New YorkЕнглески
Предметни пројекатдада30.00
Усмени део испитанеда30.00