Predmet: Razvoj softvera za embeded sisteme (17 - EM306)

Naučna oblastElektronika

Trenutno nema podataka o matičnim organizacionim jedinicama predmeta!

Program se primenjuje od 21.08.2017..

Predmeti preduslovi

Naziv predmetaMora se odslušatiMora se položiti
Osnovi mikroprocesorskih i mikrokontrolerskih sistemadada
Cilj predmeta je osposobiti studente za projektovanje programske podrške embeded mikroračunarskih sistema na osnovu zadate specifikacije koristeći programski jezik visokog nivoa.
Nakon uspešno odslušanog predmeta studenti će biti osposobljeni za projektovanje programske podrške embeded mikroračunarskih sistema na osnovu zadate specifikacije koristeći programski jezik visokog nivoa na naprednom nivou.
Softver i firmver mikrokontrolera i embeded sistema. Organizacija, struktura i tipovi C fajlova. Upoznavanje sa mikrokontrolerima korišćenim na Arduino platformama i drugim (npr. derivai 8051 i sl.). U/I portovi mikrokontrolera. Povezivanje periferija sa mikrokontrolerom. Memorijski modeli i preprocesor. Tajmeri i prekidi kod mikrokontrolera. Strukture, unije, memorijsko mapiranje. Rad sa petljama i uslovno izvršavanje. Različiti protokoli serijske komunikacije. Logičke operacije. Rad sa matričnom tastaturom i debouncing. Super petlja i FIFO baferi. Softverske mašine stanja. Kooperativni operativni sistemi za rad u realnom vremenu. Preemptive operativni sistemi za rad u realnom vremenu.
Predavanja; Laboratorijske vežbe; Konsultacije.
Han-Way HuangEmbedded System Design with C80512009Cengage LearningEngleski
Odbranjene laboratorijske vežbedada60.00