OBAVEŠTENJE ZA STUDENTE I NASTAVNO OSOBLJE FAKULTETA U VEZI SA NOVONASTALOM SITUACIJOM UVOĐENJA VANREDNOG STANJA U ZEMLJI

16.03.2020. - 11:47

U vezi sa Odlukom Vlade Republike Srbije o obustavi izvođenja nastave u visokoškolskim i drugim ustanovama (Službeni glasnik Republike Srbije od 15. marta 2020, broj 30.), Fakultet tehničkih nauka obaveštava studente, nastavnike, saradnike i sve zaposlene o sledećim merama:

1. Fakultet prekida redovno izvođenje nastave;

2. Uvodi se on-line sistem održavanja nastave (predavanja i vežbe) primenom sistema SOVA, za koji će nastavnici, saradnici i studenti  blagovremeno dobiti instrukcije;

3. Nastavnici i saradnici pod hitno treba da pripreme predavanja i vežbe u elektronskom obliku (PPT prezentacije, knjige, skripte i dr.);

4. Obavezne eksperimentalne vežbe se odlažu do daljnjeg i biće nadoknađene kada se stvore uslovi;

5. Aprilski ispitni rok se odlaže;

6. Odlažu se odbrane završnih radova (diplomski, master, specijalistički i doktorski radovi*).
* Kompletna procedura u vezi sa doktoratima obavlja se elektronskim sednicama veća katedri, veća departmana, Nastavno-naučnog veća Fakulteta, Stručnog veća Univerziteta u Novom Sadu i Senata Univerziteta. Jedino odbrana ne može biti realizovana dok se ne obustavi vanredno stanje.
Takođe, u periodu vanrednog stanja, zaposleni Biblioteke FTN-a će od kuće postavljati doktorske disertacije na uvid javnosti. Na sajtu FTN-a, na linku Biblioteka u odeljku “Postavljanje disertacija na uvid javnosti” dato je uputstvo i obrasci za sve kandidate i mentore. Za sve dodatne informacije možete se obratiti šefu Biblioteke Biserki Miletić na tel.: 063 10 28 168.

7. Sva administracija se obavlja elektronski;

8. U skladu sa dopisom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja sve radnje i postupci koji se tiču raspisivanja konkursa za izbor u zvanja na visokoškolskim ustanovama i zaključenih ugovora o radu na određeno vreme se obustavljaju do okončanja vanrednog stanja. Važenje ugovora koji su zaključeni na određeno vreme se produžava za onoliko dana koliko bude trajalo vanredno stanje;

9. Šalteri Studentske službe neće raditi.

MOLIMO STUDENTE I ZAPOSLENE DA PRATE SREDSTVA INFORMISANJA I DA POŠTUJU PREPORUKE VLADE REPUBLIKE SRBIJE.

Prof. dr Rade Doroslovački
Dekan Fakulteta tehničkih nauka