Uspeh studenkinja FTN-a na Evropskim univerzitetskim igrama

28.07.2016. - 11:48

Studentkinje prve godine arhitekture Sara Tintor i Tea Tintor na trećim Evropskim univerzitetskim igrama koje su održane u Zagrebu i Rijeci ostvarile su odličan uspeh u džudo takmičenju.

Sara Tintor je u kategoriji do 70kg zauzela drugo mesto i osvojila srebrnu medalju, pobedom protiv Laia Ribeira Vargas (Španija), Litvanke Renalde Getutite kao i Anđele Džaković iz Crne Gore. U finalu, naša takmičarka je bila poražena od Odri Fels sa Univerziteta u Starzburu.

Tea Tintor je u kategoriji do 63kg posle pobeda nad Pandža Petrom iz Hrvatske i Barucchi Pauline iz Francuske, izgubila borbu za bronzanu medalju i time ostvarila peto mesto.

Konkurencija na takmičenju u džudou je bila veoma jaka, gde je učešće uzelo 102 Evropska univerziteta iz 21 zemlje. Dok je na celim Evropskim univerzitetskim igrama ukupno učestvovalo 6000 takmičara sa 400 univerziteta iz 41 zemlje.

Učešće naših studenata na takmičenju pomogli su Departman za arhitekturu i urbanizam i Uprava Fakulteta tehničkih nauka.