Konkurs Ministarstva prosvete za studentske kredite i stipendije

08.10.2007. - 00:00
Do 31.oktobra otvoren je konkurs Ministarstva prosvete Srbije za dodelu studentskih kredita i stipendija u školskoj 2007/08.godini.

Za kredite mogu da konkurišu studenti na budžetu, koji su prvi put upisali zimski semestar odgovarajuće godine studija i koji nisu obnavljali više od jedne godine.

Pravo na konkurs za stipendiju imaju studenti od druge do pete (šeste) godine studija, koji imaju prosečnu ocenu najmanje 8,5 i to ukoliko su položili sve ispite iz prethodne godine studija. Pod istim uslovima na konkursu učestvuju državljani Srbije i pripadnici srpske nacionalne manjine iz susednih zemalja, čije se školovanje finansira iz budžeta Republike Srbije.

Potrebna dokumentacija za konkurs predaje se studentskoj službi, a odluku o dodeli kredita i stipendija doneće Ministarstvo prosvete u roku od 60 dana od završetka konkursa.

Konkursni obrasci se u Novom Sadu mogu nabaviti u «Prosvetnom pregledu», Bulevar Mihajla Pupina 28.

Više o konkurs Ministarstva prosvete za studentske kredite i stipendije možete pogledati na sajtu Ministarstva:

   konkursi Ministarstva