MicronasNIT dobio potvrdu od DQS

09.10.2006. - 00:00
MicronasNIT dobio potvrdu od DQS, Nemačka, da ima pravo da razvija delove uređaja za najnovije modele automobila nemačke auto industrije (BMW, Mercedes, itd.)...
Novosadski Institut za Informacione Tehnologije, MicronasNIT, koji je sastavni deo Fakulteta Tehničkih Nauka, je uspešno sertifikovan 28.09.06. po standardima ISO 9001:2000 i ISO 16949:2002 (TS2). Sertifikaciju je obavio eksterni auditor, Dr. W. Herres iz renomiranog nemačkog udruženja DQS. Ovom sertifikacijom MicronasNIT i zvanično stiče pravo da učestvuje u razvoju uređaja i sistema za nemačku auto industriju. Ovo je jedna od grana industrije koja se najviše razvija u poslednje vreme u Evropi. Primera radi, već danas moderni modeli automobila firmi BMW i Mercedes u sebi sadrže mreže od 40-tak mikroprocesora, mikrokontrolera i digitalnih signal procesora.