Obaveštenje za studente postdiplomskih studija na Arhitekturi

30.03.2006. - 00:00
U okviru postdiplomskog kursa Savremena arhitektura i urbanizam, prof. dr Jelena Mijić – Vučković održaće predavanje u subotu 8. aprila 2006. godine od 11-14 30 (uključujuću kratku pauzu) u učionici AH4.

Tema predavanja biće ODRŽIVI RAZVOJ GRADA.

Prof. dr Jelena Mijić-Vučković, arhitekta, redovan je profesor na Univerzitetu u Harareu. Doktorirala je iz oblasti prostornog planiranja sa aspekta zdravlja. Sarađivala je i predavala na univerzitetima u Liverpulu, Johanesburgu, Londonu, Beogradu, Kejptaunu, Lusaki, Njujorku, Bufalu i Ženevi. Kao ekspert Ujedinjenih nacija radila je na poslovima World Health Organisation (Geneva) i United Nation Environmental Programme (Nairobi). Učestvovala je u najznačajnijem međunarodnom projektu o zdravom gradu Healthy City.