Predmet: Instalacija i konfiguracija sistemskog softvera (17 - SIT055)

KategorijaStručni
Naučna oblastPrimenjene računarske nauke i informatika

Trenutno nema podataka o matičnim organizacionim jedinicama predmeta!

Program se primenjuje od 30.08.2017..

Predmeti preduslovi

Naziv predmetaMora se odslušatiMora se položiti
Sistemski softverdada
Upoznavanje studenata sa konceptima i tehničkim aspektima instalacije i konfiguracije sistemskog softvera u popularnim okruženima kao što su Windows i Linux.
Nakon uspešno završenog kursa student poznaje sve neophodne koncepte i stekao je veštine instaliranja i konfigurisanja sistemskog softvera.
Osnovni pojmovi i termini. Instaliranje sistemskog softvera, konfiguracija i druga pitanja vezana za te procese. Osnovni kernela Linux i Windows okruženja. Instalateri i upravljanje paketima. Instalacija korišćenjem .exe, .msi, .rpm i .deb fajlova. Konfigurisanje instaliranog sistemskog softvera. Rešavanje problema nastalih tokom procesa instalacije i problema prilikom konfiguracije sistemskog softvera. Benchmarking i fino podešavanje instaliranog sistemskog softvera.
Predavanja; Računarske vežbe; Konsultacije. Ispit je usmeni. Ocena ispita se formira na osnovu uspeha sa laboratorijskih vežbi i usmenog ispita.
AEleen FrischEssential System Administration, 3rd Edition2009O Reilly MediaEngleski
William PanekMCSA: Windows 10 Complete Study Guide: Exam 70-698 and Exam 70-6972017John Wiley and SonsSrpski jezik
Kovačević, V., Popović, M.Sistemska programska podrška u realnom vremenu2002Fakultet tehničkih nauka, Novi SadSrpski jezik
Kovačević, V., Popović, M.Sistemska programska podrška u realnom vremenu 12013Fakultet tehničkih nauka, Novi SadSrpski jezik