Predmet: Uvod u studije scenske arhitekture (17 - ASO7)

Naučna oblastScenska arhitektura, tehnika i dizajn-scenska arhitektura i tehnika
MultidisciplinarnaDa

Departman za arhitekturu i urbanizam

Program se primenjuje od 01.10.2013..

Upoznavanje studenata sa scenskom arhitekturom kao jednom od specifičnih arhitektonskih praksi. Uspostavljanje osnovnog korpusa znanja i veština neophodnih za istraživanje, stavaralački rad i prikazivanje scenske arhitekture.
Sposobnost studenata za individualni i timsku rad i primenu osnovnih znanja i veština u planiranju, promišljanju, razvoju i predstavljanju ideja i projekata u oblasti scenske arhitekture.
Pojam i definicije scenske arhitekture. Program u scenskoj arhitekturi. Struktura funkcija u scenskoj arhitekturi. Utilitarna funkcija. Dimenzionalna i funkcionalna analiza. Modul i projektovanje u modularnoj mreži. Organizacija i kompozicija prostora. Jedinica, sklop, celina. Strktura arhitektonske forme. Fizička struktura i konstrukcija. Kontekst i koncept u scenskoj arhitekturi. Prostorni nivoi. Proces projektovanja. Ishodi projektovanja. Prezentacija projekata u scenskoj arhitekturi.
Predavanja, vežbe, radionice.
Кркљеш, М.Архитектонска анализа2016Факултет техничких наука, Нови СадSrpski jezik
Миленковић, Б.Увод у архитектонску анализу 12008Грађевинска књига, БеоградSrpski jezik
Миленковић, Б.Увод у архитектонску анализу 22008Грађевинска књига, БеоградSrpski jezik