Predmet: Programski jezici i strukture podataka (17 - E111)

Naučna oblastPrimenjene računarske nauke i informatika

Odsek za primenjene računarske nauke i informatiku

Program se primenjuje od 13.02.2006..

Upoznavanje studenata sa principima i tehnikama izrade procedurnih programa uz poseban akcent na strukturama podataka.
Studenti treba da budu obučeni za izradu programa na konkretnom programskom jeziku (programski jezik C).
Pregled programskih jezika. Osnovni i izvedeni tipovi podataka. Operacije. Sekvenca. Selekcije. Ciklusi. Skokovi. Moduli. Datoteke. Strukture podataka: definicija strukture podataka, klasifikacija struktura podataka, statičke strukture (niz, slog), poludinamičke strukture (stek, red, dek, sekvenca), dinamičke strukture (liste, stabla).
Predavanja.Računarske vežbe. Konsultacije. Od ukupno 100 bodova deo od 70 bodova ostvaruje se u toku nastave, a 30 na teorijskom delu ispita. 1. Predispitna obaveza - Test - 10.00;2. Predispitna obaveza - Test - 10.00; 3. Predispitna obaveza - Test - 10.00; 4. Predispitna obaveza - Test - 10.00; 5. Predispitna obaveza - Složeni oblici vežbi - 30.00. što čini ukupno 70 bodova; 6. Završni ispit - Teorijski deo ispita - 30.00. Da bi položio ispit student mora prikupiti najmanje 55 bodova.
Kraus, L.Programski jezik C sa rešenim zadacima1993Mikro knjiga, BeogradSrpski jezik
Malbaški D., Obradović D.Osnovne strukture podataka1995Univerzitet u Novom SaduSrpski jezik
Složeni oblici vežbidada30.00
Testdada10.00