Radionice 3D modelovanja i dizajna

29.11.2018. - 10:00

Departman za mehanizaciju i konstrukciono mašinstvo će u narednom periodu organizovati BESPLATNE radionice 3D modelovanja i dizajna. Maturanti će imati priliku da nauče kako se koristi program za 3D modelovanje Autodesk Inventor.  Kako neki od maturanata imaju iskustva u 3D modelovanju biće organizovane dve grupe – početni i napredni kurs.

Radionice će se održavati subotom prepodne u prostorijama Fakulteta tehničkih nauka. Tokom radionica, maturanti će biti u prilici da vide čime se sve bavi Departman za mehanizaciju i konstrukciono mašinstvo. Na kraju radionica, orgranizovaće se takmičenje za najbolji 3D model. Autor najboljeg rada će biti nagrađen vrednom nagradom. Međutim, kako bismo motivisali i ostale učesnike, rešili smo da 3D model koji napravite za takmičenje vrednujemo za predmet koji se sluša u okviru Departmana na drugoj godini.

Prijave za radionice se vrše mejlom na adresu: ilankovic@uns.ac.rs

9.02.2019. IV radionica

       Satnica:

•             14:00 - okupljanje ispred Mašinskog instituta kod FTN-a i odlazak u računarski centar;
•             15:30 - kafe pauza;
•             15:45 - nastavak rada;
•             17:00 - -kraj rada.

Mesto okupljanja će biti ulaz na Mašinski institut, adresa Vladimira Perića Valtera 2 (prekoputa glavnog ulaza na FTN).

Termini narednih radionica/takmičenja su:
02.03.2019. V radionica
16.03.2019. Priprema za takmičenje
06.04.2019. Takmičenje

Više detalja o Departmanu i studijama Mehanizacije i konstrukcionog mašinstva možete pogledati ovde.

Prva radionica 3D modelovanja i dizajna se održala u subotu 22. 12. 2018. u Mašinskom institutu (preko puta ulaza na FTN) a fotografije možete videti u prilogu.

Nije moguće prikazati sliku.