Predmet: Odabrana poglavlja iz industrijskog inženjerstva i inženjerskog menadžmenta (06 - IMDR0S)

KategorijaNaučno-stručni
Naučna oblastProizvodni sistemi, organizacija i menadžment

Departman za industrijsko inženjerstvo i menadžment

Program se primenjuje od 01.10.2009..

Obrazovni cilj je da se studenti specijalističkih akadmskih studija uvedu u odabranu oblast Industrijskog inženjerstva i inženjerskog menadžmenta i da nauče opšte postavke koje važe u odabranoj predmetnoj oblasti.
Ishodi su sticanje znanja i sposobnosti studenata za samostalan i timski naučni i istraživački rad u predmetnoj oblasti.
Pregled istraživanja u oblastima: organizacije i upravljanja preduzećem, inovacija i preduzetništva, projektnog menadžmenta, investicionog menadžmenta, informacionog menadžmenta, menadžmenta kvaliteta i logistike, upravljanja rizikom i menadžment osiguranja, industrijskog marketinga i inženjerstva medija, menadžmenta ljudskih resursa, energetskog menadžmenta, projektovanja, organizacije i upravljanja sistemima, automatizacije, informaciono-upravljačkih i kominikacionih sistema i kvaliteta i logistike.
Mentor sa studentom bira jedan ili više modula u zavisnosti od obima modula. Konsultacije. Predavanja seizvode kombinovano. Izlaganje teoretskog dela propraćeno je odgovarajućim primerima koji doprinose razjašnjenju teoretskogdela gradiva. Pored predavanja redovno se održavaju i konsultacije. Kroz studijski istraživački rad student, proučavajućinaučne časopise i ostalu literaturu samostalno produbljuje gradivo sa predavanja. Uz rad sa nastavnikom student seosposobljava za samostalno pisanje naučnog rada.
Stankovski, S., Lazarević, M., Ostojić, G., Ćosić, I., Purić, R.RFID Technology in Product/Part Tracking During the Whole Life Cycle2009Assembly Automation, ElsavierEngleski
Maksimović, R., Lalic, B.Flexibility and Complexity of Effective Enterprises2008Strojniški vestnik - Journal of Mechanical EngineeringEngleski
Gajić G., Stankovski S., Ostojić G., Tešić Z., Miladinović Lj.Method of evaluating the impact of ERP implementation critical success factors–a case study in oil and gas industries2012Enterprise Information SystemsEngleski
Maksimović R., Stankovski S., Ostojić G., Petrović S., Ratković Ž.Complexity and Flexibility of Production Structures2010Journal of Scientific and Industrial ResearchEngleski