Predmet: Razvoj softvera za embeded operativne sisteme (17 - EM508)

Naučna oblastElektronika

Departman za energetiku, elektroniku i telekomunikacije

Program se primenjuje od 22.10.2012..

Osposobiti studente za projektovanje i razvoj programske podrške embeded sistema.
Student koji uspesno zavrsi ovaj predmet bice u stanju da: - analizira specifikaciju softvera embeded sistema i razume interakciju sistema sa svojom okolinom i sa korisnikom, - primeni savremene metode modeliranja, projektovanja, testiranja i implementacije softvera embeded sistema, - primeni savremene softverske alate u projektovanju i implementaciji softvera embeded sistema. - na osnovu zadate specifikacije projektuje i implementira softver embeded sistema.
Modeliranje embeded sistema. Specifikacija i modeliranje softvera embeded sistema i interakcije sistema sa okolinom i korisnikom. Metode razvoja, projektovanja i testiranja softvera za embeded sisteme. Implementacija softvera. Programski jezici za razvoj softvera za rad u realnom vremenu. Razvoj softvera u uslovima ograničenih hardverskih resursa. Softverski alati u projektovanju, implementaciji i testiranju softvera embeded sistema. Postupak razvoja i mplementacija softvera na osnovu zadate specifikacije embeded sistema.
Predavanja; Auditorne vežbe; Računarske vežbe; Laboratorijske vežbe; Konsultacije.
Jim E. CoolingSoftware Engineering for Real-Time Systems2002Addison-WesleyEngleski
Odbranjene laboratorijske vežbedada40.00
Kolokvijumneda50.00