Обавештење за студенте Докторских студија

06.07.2016. - 09:21

Проф. др Guido Maionе са Политехничког Универзитета у Барију (Politecnico di Bari) одржаће предавање у оквиру кога ће пренети своја искуства из области савремених метода математичког моделовања и теорије управљања. Посебан акценат биће посвећен инжењерским применама фракционог рачуна, посебно у областима управљања и ауто-индустрије.
Предавања ће се одржати у понедељак 11. 7. и уторак 12. 7. текуће године, у учионици 102 у згради ФТН-а, у термину од 10 до 14 часова.

Предавање ће бити одржано у оквиру предмета Актуелно стање у области.(ВАШЕ ПРИСУСТВО ЋЕТЕ ПОТВРДИТИ ПОТПИСИВАЊЕМ НА СПИСАК ЗА СТУДЕНТЕ ДОКТОРСКИХ СТУДИЈА)

Проф. Maione је признати истраживач у области моделирања, симулације и управљања, где је остварио значајне резултате, како у виду запаженог броја научних публикација, тако и по питању већег броја истраживачких пројеката које је водио и на којима је учествовао. Такође, проф. Maione има активну сарадњу са привредом, нарочито у области аутомобилске индустрије. Детаљна биографија проф. Maione може се наћи овде.

Предавања ће бити организована на енглеском језику, са следећим оквирним планом

1.       Увод у фракциони рачун и фракционе системе управљања
2.       Моделовање и идентификација фракционих система
3.       Фракциони системи управљања: Пројектовање, имплементација и подешавање параметара
4.       Примери и студије случаја

Позивамо све заинтересоване студенте докторских и мастер студија Факултета техничких наука да присуствују предавању.