Посета делегације Универзитета природних наука и технологије у Кракову

13.01.2017. - 10:43

У четвртак 12. јануара 2017. године Факултет техничких наука посетила је делегација Универзитета природних наука и технологије у Кракову (AGH University of Science and Technology).

Након посете Универзитета у Новом Саду у оквиру које је потписан Меморандум о разумевању између Универзитета у Новом Саду и Универзитета природних наука и технологије у Кракову, делегација је посетила Факултет техничких наука. Делегацију у саставу проф. др Томаш Липецки (Tomasz Lipecki), продекан Факултета за рударска мерења и инжењерство заштите животне средине и госпођа Марта Фориш (Marta Foryś), директорка Канцеларије за међународну сарадњу Универзитета, дочекали су продекан за науку и међународну сарадњу проф. др Драган Шешлија и Владимир Тодоровић из Службе за међународну сарадњу. На састанку су разматрани могући правци остваривања сарадње између Универзитета природних наука и технологије у Кракову и Факултета техничких наука.

Универзитет природних наука и технологије у Кракову је најбољи и најмодернији универзитет у Пољској, у тој области. Рангиран је међу најбољим институцијама високог образовања. Универзитет је водећи у области модерених технологија и припада групи престижних међународних високошколских и научних центара. У свом саставу Универзитет природних наука и технологије има 16 факултета и на њему студира 33.455 студената.