ДАН ОТВОРЕНИХ ВРАТА ФТН-а

15.05.2018. - 09:44

Факултет техничких наука је 12. маја 2018. године отворио своја врата средњошколцима који су заинтересовани за студирање на највећем факултету у Србији.

Око 250 средњошколаца дочекао је и поздравио проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука. Посетиоци су имали прилику да на презентацији коју су одржали чланови Маркетинг тима чују све о студијским програмима које могу уписати у школској 2018/2019. години, као и начину полагања пријемног испита, могућности конкурисања на више студијских програма (три жеље), статистици уписа претходних година и остало.

Након презентације, у Клубу "Машинац" са старијим студентима свих области студија имали су прилику да поразговарају, попију кафу, али и да завире у неке лабораторије.
Департман за механизацију и конструкционо машинство представио је заједнички пројекат студената и наставника - хибридно возило Хермес.
Департман за производно машинство организовао је такмичење матураната у дизајну производа и 3Д штампи, посету лабораторији за полимере и демонстрацију рада 3Д штампача.
Департман за енергетику и процесну технику одржао је радионицу на којој су матуранти имали прилику да виде како функционише један соларни панел, упознали су се са разним типовима мерних уређаја и присуствовали су симулацији рада парне машине.
Департман за грађевинарство и геодезију организовао је другу по реду радионицу за израду моста од шпагета.
Запослени на Департману за графичко инжењерство и дизајн одржали су презентације: Индустријски дизајн и ГРИД, Просторни дизајн, 3Д моделовање и ГРИД, Дизајн компјутерских игара и ГРИД, Графичка амбалажа и ВР.
Департман за индустријско инжењерство и менаџмент је матурантима представио своју лабораторију за учење на даљину, а потом су матуранти присуствовали предавању Сигуран пут до доброг запослења.
Матуранти су, такође, посетили и iDEAlab где је одржан Ардуино дан.
Департман за инжењерство заштите животне средине и заштите на раду имао је свој штанд на Фестивалу науке где су матуранти могли да добију све инфомрације док су запослени на студијском програму Сценска архитектура, техника и дизајн заједно са матурантима радили на интересантном пројекту.

У Кампусу Новосадског универзитета организован је и Међународни фестивал науке и образовања где је учествовало неколико департмана са Факултета техничких наука на чијим штандовима су средњошколци могли да сазнају више о приказаним експериментима, да поразговарају са асистентима и професорима.

Фотографије са Дана отворених врата ФТН-а 2018. можете да погледате ОВДЕ.