СТРУЧНА ЕКСКУРЗИЈА СТУДЕНАТА ПРОИЗВОДНОГ МАШИНСТВА

14.06.2018. - 08:32

Студенти 6. семестра студијског програма Производно машинство посетили су три успешне производне компаније из окружења: „Унимет“ из Каћа, „ФКЛ“ из Темерина и „Термометал“ из Аде.

У оквиру стручне екскурзије студенти су имали могућност да се упознају са производним програмом ових предузећа, одговарајућом производном опремом, технолошким процесима израде компоненти и монтаже финалних производа. Студентима су презентоване могућности расположивих конвенционалних и неконвенционалних технолошких система, савремених CNC машина, обрадних центара и аутомата, кординатних мерних машина и других мерних система, као и одговарајућих система резних алата, алата за ливење и деформисање, разних стандардних и специјалних прибора и мерила, постројења за заваривање, термичку обраду, површинску заштиту, фарбање и др.

Ове производне компаније имају дугогодишњу успешну сарадњу са Департманом за производно машинство Факултета техничких наука, како преко великог броја запослених машинских инжењера производног усмерења, тако и преко значајног броја стипендираних студената, односно студената који су одрадили стручну праксу и своје дипломске и мастер радове на конкретним практичним проблемима из предузећа.

У директном обраћању студентима, свака од ових компанија је изразила потребу за запошљавањем дипломираних и мастер инжењера производног машинства, као и могућност стипендирања одређеног броја студената, односно пријема младих инжењера у радни однос и студената у својству инжењера приправника

Није могуће приказати слику.