Јапанске стипендије за студенте и истраживаче

20.03.2019. - 13:12

Компанија Japan Tobacco International у сарадњи са Амбасадом Јапана, објављује конкурс за Сакура стипендије за радове у вези са Јапаном намењене свим радозналим и амбициозним студентима и истраживачима.

Пријављивање на конкурс трајаће до 1. априла 2019. године, а право учешћа имају сви студенти основних и постдипломских студија, као и истраживачи који нису запослени пуно радно време.

За учешће на конкурсу потребно је поднети предлог истраживачког рада на тему у вези са Јапаном према обрасцу који је доступан на сајту www.sakurastipendije.rs, а из једне од следећих области:
• Друштвених и хуманистичких наука (економије, права, политичких наука, филозофије, јапанског језика и књижевности)
• Културе и уметности
• Kaizen менаџмента

Сакура стипендија добила је име по јапанском дрвету трешње које је познато као симбол среће и просперитета. JTI и Амбасада Јапана верују да ће управо талентовани истраживачи и студенти, као што су добитници Сакура стипендије, донети просперитет Србији и допринети промовисању бољег разумевања између два народа.

Текст конкурса и списак потребне документације можете погледати ОВДЕ.