Презентација стипендија Немачке фондације за животну средину

22.03.2019. - 13:28

У понедељак, 1. априла у 10.30 часова у учионици 012 (блок Ф), на Факултету техничких наука, Универзитета у Новом Саду одржаће се презентација стипендија немачке фондације за животну средину (Deutsche Bundesstiftung Umwelt - DBU). Презентацију ће се одржати бивши стипендисти DBU фондације, др Ивана Михајловић, доцент на Департману за инжењерство заштите животне средине и заштите на раду и Драгана Похл, инжењер продаје и пројектовања из водеће Немачке компаније WEHRLE Umvelt GmbH. У оквиру презентације биће представљена WEHRLE технологија третмана процедне депонијске воде  која је примењена 2018. године у првом постројењу оваквог типа у Србији, на депонији у Јагодини.

Немачка фондација за животну средину објављује конкурс за стипендије за праксу или истраживачки боравак у трајању од 6 до 12 месеци у организацијама у Немачкој (универзитети, институти, министарства, невладине организације). Стипендијама ће бити подржан најшири спектар струка, при чему предлог пројекта мора бити у области заштите животне средине, екологије, одрживог развоја, климатских промена или обновљивих извора енергије. Циљна група су млади истраживачи - мастер дипломци (уз услов да је диплома стечена у последње три године или мастер студенти при крају студија или студенти докторских студија).

Рок за пријаву је 01.08.2019., а почетак стипендије је 01.02.2020. године.
Више информација на сајту Фондације.