ФТН-у признање за дугогодишњи развој КГХ струке

05.12.2019. - 13:53

На јубиларном 50. највећем међународном конгресу и изложби о климатизацији, грејању и хлађењу у овом делу Европе -„КГХ“ одржаном у Сава центру у Београду, проф. др Радету Дорословачком, декану Факултета техничких наука уручено је признање за изузетан допринос ФТН-а и Департмана за енергетику и процесну технику развоју струке КГХ и за дугогодишњу подршку овом конгресу.

Пред великим бројем стручњака у овој области које су чинили реномирани представници организација, амбасада, компанија и академске заједнице из земље и иностранства, ово признање уручио је проф. др Бранислав Тодоровић, председник Друштва за КГХ, које је дугогодишњи организатор Конгреса.

Овај конгрес одржан је од 4. до 6. децембра 2019. године уз подршку организација и институција који су лидери у свету у овој области: The American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers (ASHRAE), The Federation of European Heating, Ventilation and Air Conditioning (Rehva), Међународни институт за хлађење – IIF и Russian Association of Engineers for Heating, Ventilation, Air-Conditioning, Heat Supply and Building Thermal Physics – ABOK.

Теме Конгреса биле су актуелни трендови у КГХ техници, нова и иновативна техничка решења, интеграција обновљивих извора енергије, модерни системи даљинских система грејања и хлађења, затим зграде будућности, паметне зграде и градови, развој расхладне технике, нови паметни системи КГХ система у зградама, итд. У оквиру Конгреса одржана је и изложба у оквиру које су се стручној јавности представили савремени производи, нове технологије и техничка решења у КГХ техници.

Департман за Енергетику и процесну технику већ дужи низ година организовано долази на Конгрес са студентима четврте године и мастер студија студијских програма Енергетика и процесна техника и Чисте енергетске технологије који учествују у свим активностима Конгреса, а нарочито студентској секцији као и такмичењу за најбољи мастер рад. На тај начин око 80 студената ФТН-а сваке године има прилику да се сретне са својим колегама са других факултета, слушају предавања реномираних стручњака из земље и иностранства и унапреде своја практична знања из КГХ технике.

• Није могуће приказати слику.