Наши истраживачи у посети престижном немачком институту Fraunhofer ISI у склопу пројекта Фонда за науку РС

18.10.2021. - 10:16

Проф. др Угљеша Марјановић, др Славко Ракић и Марко Павловић са Департмана за индустријско инжењерство и менаџмент посетили су Fraunhofer ISI институт у Немачкој у циљу размене знања из области дигиталне трансформације прерађивачког сектора, са освртом на моделе спремности за Индустрију 4.0 унутар српског прерађивачког сектора.

Колеге са овог департмана учесници су пројекта под називом “The Path towards Industry 4.0 – Serbian Manufacturing”, који се реализује у склопу Програма сарадње српске науке са дијаспором: ваучери за размену знања финансираног од стране Фонда за науку Републике Србије.

Проф. Марјановића и асистенте Ракића и Павловића дочекао је др Ђерђ Хорват, пројектни менаџер са Fraunhofer ISI институтата који их је, заједно са др Кристијаном Лерхом и Ангелом Јагер, руководиоцима пројекта European Manufacturing Survey (EMS), упознао са најсавременијим технологијама за дигиталну трансформацију прерађивачког сектора. У току петнестодневне посете тим са ФТН-а је са колегама са Fraunhofer ISI договорио будућу сарадњу у склопу EMS конзорцијума за 2022. годину, као и заједничке публикације из домена Индустрије 4.0 и примене дигиталних услуга у прерађивачком сектору. Подсећамо да је наш факултет члан међународног конзорцијума EMS од 2015. године, чији је координатор Fraunhofer ISI. Ова посета наших истраживача заснована је на Меморандуму о разумевању потписаног између ФТН-а и Fraunhofer института 22. октобра 2019. године.

• Није могуће приказати слику.