Рекордан број матураната на Дану отворених врата ФТН-а

14.05.2022. - 13:33

До сада највећи број средњошколаца, њих преко 750, посетило је данас, 14. маја 2022., Факултет техничких наука у оквиру манифестације Дан отворених врата – БИЋУ СТУДЕНТ ФТН-а.

Амфитеатар А1 и Свечана сала Факултета били су пуни матураната који своје школовање планирају да наставе на највећем факултету у региону. На самом почетку наши будући студенти имали су прилику да премијерно погледају филм о Факултету који је припремљен у оквиру обележавања 60+2 године од оснивања ФТН-а.

Присутнима се затим обратио проф. др Срђан Колаковић, декан Факултета. Проф. Колаковић се матурантима захвалио на присуству, честитао им на избору и охрабрио их када је о полагању пријемног испита реч.

Са свим студијским програмима Факултета, начину пријава и правилима полагања пријемног испита, могућностима које пружа систем избора “5 жеља” и другим значајним информацијама везаним за студирање средњошколце су, током презентације, упознали чланови Маркетинг тима ФТН-а. Уследио је обилазак учионица и лабораторија у оквиру ког су ђаци могли да стекну утисак како ће се и у каквом окружењу одвијати њихови студентски дани. На сва њихова питања одговарали су наши наставници и сарадници, представници свих депатмана Факултета.

Дружење је завршено у Клубу “Машинац” на традиционалној “Кафи са студентима”.

Није могуће приказати слику.