Мађарска академија наука уручила признање професору Лукићу за изузетне резултате

01.02.2023. - 09:21

Поводом 25 година од оснивања програма стипендирања Domus Hungarica Scientiarum et Artium Мађарске академије наука, др Тибор Лукић, редовни професор Факултета техничких наука, примио је захвалницу и признање за изузетне остварене резултате.  Захвалницу је уручио председник Академије проф. др Тамаш Фројнд у оквиру уприличене свечаности у Будимпешти 28. новембра 2022. године.

Проф. Лукић се у професионалном раду бави истраживањима из области оптимизације, дигиталне обраде слика и вештачке интелигенције. Дугогодишња подршка Домус Хунгарица програма, у виду финансирања заједничких научних пројеката, омогућила је развијање успешне сарадње са колегама на универзитетима у Дебрецину и Сегедину.  Међу резултате ове сарадње се убрајају преко десетак научних радова објављених у високо рангираним часописима, као и многе презентације на светским научним конгресима. Остварени добри контакти су допринели добијању поверења за организацију  31. међународне летње школе - SSIP за студенте постдипломских студија из области дигиталне обраде слика, коју проф. Лукић организује ове године са својим тимом на Факултету техничких наука.

• Није могуће приказати слику.