Predmet: Osnove računarstva i objektnog programiranja (17 - BMI101)

KategorijaTeorijsko-metodološki
Naučna oblastPrimenjene računarske nauke i informatika

Odsek za primenjene računarske nauke i informatiku

Program se primenjuje od 09.11.2012..

Osposobljavanje studenata za razvoj softvera koristeći objektno orijetnisano programiranje.
Nakon uspešno završenog kursa student poznaje metode, tehnologije i standarde za razvoj objektno orijentisanih aplikacija. Takođe, student je kompententan da projektuje i razvija objektno orijentisane aplikacije zasnovane na programskom jeziku Python.
Osnovni pojmovi objektno orijentisanog programiranja: objekti, klase, veze, metode, enkapsulacija, kreiranje objekata, konstruktori, nasleđivanje, preklapanje metoda. Koncept Izuzetka: kreiranje, obrada, hijerarhija. Osnovne algoritamske strukture: pretraga i sortiranje. Strukture podatka: liste, mape, stabla. Osnove UML: dijagrami, elementi, pristupi u modelovanju.
Predavanja; Računarske vežbe; Konsultacije. Ispit je usmeni. Ocena ispita se formira na osnovu uspeha sa projekta i usmenog ispita.
Dusty PhillipsPython 3 Object Oriented Programming2010Packt publishingEngleski
Michael T. Goodrich, Roberto Tamassia, Michael H. GoldwasserData Structures and Algorithms in Python2013John Wiley and SonsEngleski
Vidaković, M., i dr.Java i objektno-orijentisano programiranje2018Fakultet tehničkih nauka, Novi SadSrpski jezik
Predmetni projekatdada50.00