Радионица Департмана за инжењерство заштите животне средине и заштите на раду

28.04.2016. - 12:04

Департман за инжењерство заштите животне средине и заштите на раду ће у суботу, 7. маја 2016. године од 12.00 до 14.00 часова у Лабораторији за мониторинг депонија, отпадних вода и ваздуха одржати радионицу за средњошколце. Радионица ће имати три сегмента.

“Обновљиви извори енергије -  садашњост и будућност”, Модератор: МСц Зоран Чепић
Радионица има за циљ да презентује потенцијале ОИЕ на територији града Новог Сада са анализом могућности замене конвенционалних извора електричне и топлотне енергије утрошене у Новом Саду. Колико енергије можемо добити из обновљивих извора и колико новца можемо уштедети? Која је улога инжењера заштите животне средине у свему томе?  У склопу радионице посетићемо соларну електрану инсталирану на крову ФТН-а.

“Упознајмо биогас”, Модератор: МСц Миодраг Вишковић и МСц Марко Голуб
Уколико сте чули за биогас и занима вас као обновљиви извор енергије, уколико желите да видите из чега и како настаје, колико га можемо произвести, како се користи и шта он представља за сектор енергетике у Србији, не пропустите радионицу Департмана за инжењерство заштите животне средине и заштите на раду.

“Да ли сте знали да коштицама воћа можемо да пречишћавамо воду?”, Модератор: МСц Саболч Пап
Да ли сте чули за широку примену коштица кајсије, шљиве и другог воћа? Будући најсавременији третмани индустријских и комуналних отпадих вода користиће ову јефтину, атрактивну и што је најважније ефикасну сировину.

Током посете сви присутни ће имати прилику да се упознају са радом савремене акредитоване лабораторије за мониторинг депонија, отпадних вода и ваздуха у којој наши студенти редовно изводе своје лабораторијске вежбе, врше научна истраживања, раде своје дипломске и мастер радове на најсавременијим уређајима.

Током радионице посетиоцима ћемо представити студијске програме департмана, научну и привредну делатност департмана, могућности које нуди студирање на студијским програмима департмана као и могућности запослења након завршетка студија.