Радионице 3D моделовања и дизајна

29.11.2018. - 10:00

Департман за механизацију и конструкционо машинство ће у наредном периоду организовати БЕСПЛАТНЕ радионице 3D моделовања и дизајна. Матуранти ће имати прилику да науче како се користи програм за 3Д моделовање Autodesk Inventor.  Како неки од матураната имају искуства у 3D моделовању биће организоване две групе – почетни и напредни курс.

Радионице ће се одржавати суботом преподне у просторијама Факултета техничких наука. Током радионица, матуранти ће бити у прилици да виде чиме се све бави Департман за механизацију и конструкционо машинство. На крају радионица, оргранизоваће се такмичење за најбољи 3D модел. Аутор најбољег рада ће бити награђен вредном наградом. Међутим, како бисмо мотивисали и остале учеснике, решили смо да 3D модел који направите за такмичење вреднујемо за предмет који се слуша у оквиру Департмана на другој години.

Пријаве за радионице се врше мејлом на адресу: ilankovic@uns.ac.rs

12.01.2019. III радионица

       Сатница:

14 часова окупљање испред Машинског института код ФТН-а и одлазак у рачунарски центар;
15:30 часова кафе пауза;
15:45 часова наставак рада;
17 часова крај рада.
Место окупљања ће бити улаз на Машински институт, адреса Владимира Перића Валтера 2 (прекопута главног улаза на ФТН)

Термини наредних радионица су:

09.02.2019. IV радионица
02.03.2019. V радионица
16.03.2019. Припрема за такмичење
06.04.2019. Такмичење

Више детаља о Департману и студијама Механизације и конструкционог машинства можете погледати овде.

Прва радионица 3D моделовања и дизајна се одржала у суботу 22. 12. 2018. у Машинском институту (преко пута улаза на ФТН) а фотографије можете видети у прилогу.

Није могуће приказати слику.