Predmet: Crtanje u scenskom dizajnu 2 (12 - ASO10)

KategorijaUmetnički
Naučna oblastUmetnost primenjena na arhitekturi, tehniku i dizajn

Departman za arhitekturu i urbanizam

Program se primenjuje od 01.10.2013..

Dalje sticanje crtačkih veština, znanja. Savladavanje brojnih tehnika i pristupa. Stvaranje novih mogućnosti likovnog, vizuelnog izražavanja.
Osposobljenost studenata za primenu stečenih znanja i veština u budućem profesionalnom radu.
Nastavak rada na opservaciji objekata u prostoru. Dominantna je studijska analiza ugljem. Postepeno se prelazi na mali crtež, koji podrazumeva slobodniji i ekspresivniji tretman vidjenog.Uvodjenje većeg spektra crtačkih tehnika u različitim žanrovima. Proširivanje pažnje na procese sinteze, invencije, apstrakcije i ekspresije.Prostorna struktura. Vizuelno naglašavanje senke, svetlo-tamnih odnosa, konturnih linija.Studija, crteži malog formata, skice, kroki. Složene kompozicije figura u pokretu, scenografije, enterijera, eksterijera.
Transfer teorijskog znanja i vežbanja vrši se istovremeno u toku nastave. Nadzor i korektura radova. Demonstrativni i konsultativni način rada.
Arnhajm, R.Vizuelno mišljenje1985Univerzitet u BeograduSrpski jezik
Jakubin, M.Likovni jezik i likovne tehnike1999Eduka, ZagrebSrpski jezik
Bagnal, B.Crtanje i slikanje, Priručnik Falken1999Jugoslovenska knjiga, BeogradSrpski jezik
Složeni oblici vežbidada65.00