Predmet: Poslovni procesi u infrastrukturnim sistemima (17 - ESI104)

KategorijaNaučno-stručni
Naučna oblastPrimenjeno softversko inženjerstvo

Trenutno nema podataka o matičnim organizacionim jedinicama predmeta!

Program se primenjuje od 30.07.2017..

Predmeti preduslovi

Naziv predmetaMora se odslušatiMora se položiti
Projektovanje baza podatakadada
Baze podataka 1dada
Ovladavanje osnovnim konceptima i postupcima za analizu i modelovanje poslovnih procesa u infrastrukturnim sistemima, metodama za izradu modela poslovnih procesa i metodama za implementaciju i praćenje procesa. Upoznavanje sa standardnim poslovnim procesima u infrastrukturnim sistemima.
Studenti će biti osposobljeni za kreiranje modelovanje poslovnih procesa u infrastrukturnim sistemima, kroz definisanje misije i strategije sistema, modelovanje funkcija sistema i praćenje i analizu performasi poslovnih procesa. Studenti će steći znanje o poslovnim procesima u infrastrukturnim sistemima.
Osnovi modelovanja poslovnih procesa u infrastrukturnim sistemima. Poslovni procesi u infrastrukturnim sistemima: sistemi za upravljanje elektrodistributcijom, sistemi za upravljanje ispadima, sistemi za nadzor i akviziciju podataka, geoinformacioni sistemi, itd. Metodologije za integraciju poslovnih procesa. Standardi modelovanja i notacija iz BPM oblasti. BPM projektni obrasci i primena. IDEF0 metodologija za izradu modela poslovnih procesa. ARIS pristup modeliranju i integraciji poslovnih procesa.
Nastava se izvodi u obliku predavanja, auditornih i računarskih vežbi (u računarskoj laboratoriji) i konsultacija. Tokom celokupnog procesa izvođenja nastave, studenti se podstiču na intezivnu komunikaciju, kritičko rezonovanje, samostalni rad i aktivan odnos prema procesu nastave. Uslov za dobijanje potpisa i izlazak na završni ispit predstavlja izvršenje svih predispitnih obaveza, u minimalnom iznosu od 30 poena.
Wing Lam, Venky ShankararamanEnterprise Architecture and Integration: Methods, Implementation and Technologies2007IGI GlobalEngleski
Francois B. VernadatEnterprise Modelling and Integration Principles and Application1996Chapman and HallEngleski
Guy L. Curry, Richard M. FeldmanManufacturing Systems Modeling and Analysis2011Springer Berlin HeidelbergEngleski
Rob Davis, Eric BrabanderARIS Design Platform: Getting Started with BPM2007Springer-Verlag LondonEngleski