Predmet: MKE modeliranje u analizi konstrukcija (12 - GG413)

Naučna oblast

Departman za građevinarstvo i geodeziju

Program se primenjuje od 05.10.2004..

Sticanje znanja iz oblasti MKE modeliranje i analize konstrukcija.
Osposobljenost za MKE modeliranje i analizu konstrucija.
Metoda konačnih elemenata. MKE tehnologija u modeliranju građevinskih konstrukcija. Neki aspekti računarske tehnologije od značaja za MKE modeliranje. Principi rešavanja problema primenom odgovarajućeg MKE softvera. Suština nekih numeričkih postupaka. Principi razvoja i korišćenja CASA (Computer Aided Structural Analysis) softvera. Osobenosti CASA softvera. Prikaz nekih programskih rešenja. Mogućnosti modeliranja ponašanja građevinskih konstrukcija za različita dejstva korišćenjem AxisVM softvera.
Interaktivni rad sa studentima u cilju kontinualnog praćenja nivoa znanja studenata. Teorijska analiza fenomena koji su obuhvaćeni gradivom i numeričko modeliranje.
Dušan KovačevićMKE modeliranje u analizi konstrukcija2006Građevinska knjigaSrpski jezik
razni autoriUputstva za korišćenje CAA programa SAP, ISDS/STAAD, Tower i AxisVM2004razni izdavačiSrpski jezik
razni autoriLiteratura iz oblasti numeričke analize2010razni izdavačiSrpski jezik
Složeni oblici vežbidada30.00