Предмет: Пословни процеси у инфраструктурним системима (17 - ESI104)

КатегоријаНаучно-стручни
Научна областПримењено софтверско инжењерство

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 30.07.2017..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Пројектовање база податакадада
Базе података 1дада
Овладавање основним концептима и поступцима за анализу и моделовање пословних процеса у инфраструктурним системима, методама за израду модела пословних процеса и методама за имплементацију и праћење процеса. Упознавање са стандардним пословним процесима у инфраструктурним системима.
Студенти ће бити оспособљени за креирање моделовање пословних процеса у инфраструктурним системима, кроз дефинисање мисије и стратегије система, моделовање функција система и праћење и анализу перформаси пословних процеса. Студенти ће стећи знање о пословним процесима у инфраструктурним системима.
Основи моделовања пословних процеса у инфраструктурним системима. Пословни процеси у инфраструктурним системима: системи за управљање електродистрибутцијом, системи за управљање испадима, системи за надзор и аквизицију података, геоинформациони системи, итд. Методологије за интеграцију пословних процеса. Стандарди моделовања и нотација из BPM области. BPM пројектни обрасци и примена. IDEF0 методологија за израду модела пословних процеса. ARIS приступ моделирању и интеграцији пословних процеса.
Настава се изводи у облику предавања, аудиторних и рачунарских вежби (у рачунарској лабораторији) и консултација. Током целокупног процеса извођења наставе, студенти се подстичу на интезивну комуникацију, критичко резоновање, самостални рад и активан однос према процесу наставе. Услов за добијање потписа и излазак на завршни испит представља извршење свих предиспитних обавеза, у минималном износу од 30 поена.
Wing Lam, Venky ShankararamanEnterprise Architecture and Integration: Methods, Implementation and Technologies2007IGI GlobalЕнглески
Francois B. VernadatEnterprise Modelling and Integration Principles and Application1996Chapman and HallЕнглески
Guy L. Curry, Richard M. FeldmanManufacturing Systems Modeling and Analysis2011Springer Berlin HeidelbergЕнглески
Rob Davis, Eric BrabanderARIS Design Platform: Getting Started with BPM2007Springer-Verlag LondonЕнглески