Predmet: Uvod u inženjerstvo informacionih sistema (17 - IZOO09)

KategorijaAkademsko-opšteobrazovni
Naučna oblastInformaciono-komunikacioni sistemi

Trenutno nema podataka o matičnim organizacionim jedinicama predmeta!

Program se primenjuje od 07.03.2014..

Predmeti kojima je preduslov predmet Uvod u inženjerstvo informacionih sistema

Naziv predmetaMora se odslušatiMora se položiti
Poslovni informacioni sistemidane
Projektovanje baza podatakadada
Bezbednost i sigurnost informacionih sistemadada
Sistemi za podršku planiranju poslovnih resursadada
Cilj predmeta je upoznavanje studenata sa osnovama inženjerstva informacionih sistema i razumevanje značaja i primene savremenih informacionih sistema u organizacijama. Studenti će ovladati znanjem o osnovnim konceptima informacionih sistema i interdisciplinarnoj prirodi oblasti inženjerstva informacionih sistema. Poseban akcenat je na razumevanju značaja sistemskog i holističkog pristupa inženjerstvu informacionih sistema, kao i na diverzitetu domena primene informacionih sistema.
Nakon odslušanog predmeta i položenog ispita, studenti će steći znanja neophodna za razumevanje značaja savremenih informacionih sistema u organizacijama, podoblasti informacionih sistema i njihovoj međuzavisnosti. Studenti će steći praktična znanja i kompetencije koja se tiču informacionih sistema.
U okviru predmeta će se obrađivati osnovni koncepti: inženjerstva tehničkih sistema, računarom podržanog projektovanja proizvoda, softverskog inženjerstva, razvoja višeslojnih aplikacija, servisno orijentisane arhitekture sistema, projektovanja i sistema baza podataka, poslovnih informacionih sistema, ERP sistema, sistema poslovne inteligencije, veb orijentisane i mobilne tehnologije.
Nastava predavanja je auditorna i podrazumeva primenu najsavremenijih didaktičkih sredstava i metoda. Nastava vežbanja se u celini izvodi u specijalizovanim vežbaonicama sa računarskom podrškom.
Pfleeger, S.L.Software Engineering : Theory and Practice2001Prentice-Hall, New YorkEngleski
Ristić, S. i dr.Uvod u inženjerstvo informacionih sistema2018Fakultet tehničkih nauka, Novi SadSrpski jezik
Johannesson, P., Sodrestorm, E.Information Systems Engineering2008IGI GlobalEngleski
Reiner, K., Cegielski, C.Introduction to Information Systems2012Amazon.comEngleski