Предмет: Предузетнички и инвестициони менаџмент (17 - EMS224)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областМенаџмент и инвестиције у инжењерству
МултидисциплинарнаДа

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 25.11.2018..

Предмет предузетнички и инвестициони менаџмент има за циљ савладавање комбинованих знања из домена предузетништва и управљања финансијама и инвестицијама. Сврха предмета је развијање креативног размишљања и интуиције за препознавање пословних шанси и процену финансијске прихватљивости инвестиција.
Студенти ће имати развијену свест о значају самозапошљавања и коришћења властите креативности и способности за идентификацију реалних идеја и њихову тржишну валоризацију. Студенти ће стећи компетенције за управљање животним циклусом предузећа.
Развој предузетничке економије. Личност предузетника. Предузетнички процес. Методе и технике стратегијског планирања. Стратегије уласка на тржиште. Развој предузетничких идеја. Писање бизнис плана. Подршка развоја предузетништва. Иновације у предузетништву. Животни циклус производа и предузећа. Доношење инвестиционе одлуке. Значај и врсте инвестиција. Финансирање пословања. Управљање инвестицијама и инвестиционим пројектима. Финансијска тржишта и њени учесници. Предмети инвестирања.
Комбинација интерактивног и класичног приступа предавањима. Фокус на студије случаја и примерима добре праксе. Разматрање конкретних проблема из области предузетништва и управљања инвестицијама. Учење кроз практичан рад и креативно решавање проблема. Групни практичан рад на вежбама и оспособљавање за успешно презентовање пројекта. Консултације. Гости – успешни инвеститори и предузетници.
David Stokes, Nicholas Wilson, Nick WilsonSmall Business Management and Entrepreneurship2010Cengage Learning EMEA.Енглески
David Stokes, Nicholas Wilson, Martha MadorEntrepreneurship2010Cengage Learning EMEAЕнглески
Bhalla, V. K.Fundamentals of Investment management2006S. Chand PublishingСрпски језик
Предметни пројекатдада10.00