Predmet: Modelovanje i simulacija u upravljanju rizikom (06 - URZP35)

KategorijaNaučno-stručni
Naučna oblastPrimenjene računarske nauke i informatika

Program se primenjuje od 01.10.2011..

Napredno korištenje informacionih tehnologija, sa ciljem modelovanja i simulacija pri zaštiti od rizika sa katastrofalnim posledicama.
Studenti će biti osposobljeni da samostalno realizuju model akcidentalne situacije upotrebom aktualnih softvera za modelovanje i simulaciju sa ciljem zaštite od rizika sa katastrofalnim posledicama.
Matematička osnova modelovanja (numerička matematika) i primenjeno programiranje, metodološki pristup i greške. Numerička simulacija, prostorna simulacija - aktualni softveri bazirani na prostornom 3D pristupu, sa vizualizacijom i kolaboracijom na projektima. MATLAB, Wolfram Mathematica, Google Earth, Leica Virtual Explorer, AVS/Express, Gnuplot.
Predavanja, vežbe, predmetni zadaci, testovi, konsultacije.
A.GilatUvod u MATLAB 7 sa primerima2007Mikro knjigaSrpski jezik
S. WolframThe Mathematica Book, 4th ed., 2008Wolfram Media/Cambridge University PressEngleski
Grupa autoraVisualization Cookbook Using AVS/Express, International AVS Centre Manchester Visualization Centre2001Manchester Visualization Centre PressEngleski
Predmetni(projektni)zadatakdada30.00