Predmet: Međuračunarske komunikacije i računarske mreže 2 (06 - RT57)

KategorijaNaučno-stručni
Naučna oblastRačunarska tehnika i računarske komunikacije

Odsek za računarsku tehniku i računarske komunikacije

Program se primenjuje od 01.10.2005..

Predmeti preduslovi

Naziv predmetaMora se odslušatiMora se položiti
Međuračunarske komunikacije i računarske mreže 1dada
Osposobljavanje studenata za projektovanje, realizaciju i testiranje komponenata Internet tehnologije i komunikacionih sistema zasnovanih na Internet tehnologiji.
Osposobljenost za projektovanje, realizaciju i testiranje komponenata Internet tehnologije i komunikacionih sistema zasnovanih na Internet tehnologiji.
Uvod. Deo 1: Projektovanje komunikacionih protokola (Zahtevi. Projekat. Realizacija. Testiranje i verifikacija.) Deo 2: Unutrašnje komponente Internet tehnologije (Sistem konvertora protokola jezgra Interneta. Autonomni sistemi i konfederacije unutar Interneta. Unutrašnji protokoli konvertora protokola. Protokoli zaštite. Protokoli za nadzor i upravljanje. Internet Budućnosti.) Deo 3: Sistemi zasnovani na Internet tehnologiji (Kontakt centri. Arhitektura zasnovana na uslugama.).
Predavanja. Tutorijali. Računarske vežbe. Konsultacije. Nastava se izvodi kao blok nastava iz dva dela. U prvom delu blok nastave studenti slušaju predavanja iz teorije u prepodnevnom terminu. U popodnevnom terminu se izvode računarske vežbe. U drugom delu blok nastave, student izrađuje svoj ispitni rad.
Miroslav PopovićCommunication Protocol Engineering2006CRC PressEngleski
Daglas KomerTCP/IP Internet2005Srpski jezik