Предмет: Основе експеримента у заштити животне средине (17 - Z315)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областИнжењерство заштите животне средине

Програм се примењује од 03.10.2012..

Стицање основних знања и оспособљавање студената за планирање, припрему и реализацију мерења из области заштите животне средине. Практична примена адекватних статистичких метода за обраду и интерпретацију добијених резултата мерења из области заштите животне средине, уз адекватно табеларно и графичко приказивање резултата експеримента и мерних несигурности.
Студент стиче неопходна знања у сегменту планирања, статистичке обраде и адекватног приказа и оцене тачности добијених експерименталних резултата мерења из различитих области заштите животне средине.
Теоријска настава: Планирање, припрема и реализација експеримента; Примена одговарајућих метода за обраду добијених експерименталних резултата мерења; Утврђивање несигурности експерименталних резултата и грешке мерења; Одговарајуће табеларно и графичко приказивање добијених експерименталних резултата. Практична настава: Планирање, статистичка обрада и приказ добијених резултата реалних експерименталних мерења из праксе, из различитих области заштите животне средине
Предавања. Рачунске и рачунарске вежбе. Консултације. На предавањима се излаже теоријски део градива. На вежбама студенти кроз рачунске и рачунарске вежбе решавају практичне проблеме/задатке у циљу лакшег разумевања и усвајања градива обрађеног на предавањима.
Ј. Сливка, М. ТерзићОбрада резултата физичких експеримената1995Универзитет у Новом СадуСрпски језик
Пантелић, И.Увод у теорију инжењерског експеримента1976Раднички универзитет "Радивој Ћирпанов", Нови СадСрпски језик
Тестдада10.00
Присуство на вежбамадада5.00