Predmet: Integralno upravljanje rizikom od katastrofalnih događaja (17 - ZP501)

KategorijaTeorijsko-metodološki
Naučna oblastUpravljanje rizikom od katastrofalnih događaja i požara
MultidisciplinarnaDa

Program se primenjuje od 01.10.2011..

Cilj predmeta je da student ovlada osnovnim znanjima o metodama i tehnikama integralnog upravljanja rizikom od katastrofalnih događaja. Sticanje znanja o odgovarajućim aktivnostima koje je potrebno realizovati pre, tokom i nakon katastrofalnih događaja sa ciljem integralnog upravljanja rizicima.
Studenti će biti osposobljeni za primenu metoda i tehnika integralnog upravljanja rizikom od katastrofalnih događaja. Takođe, studenti stiču kompetencije za samostalno analiziranje potencijalnih prirodnih i tehnoloških akcidenata i donošenje zaključaka o strategijama delovanja u slučaju ostvarenja različitih katastrofalnih događaja.
Napredne tehnike koje se koriste prilikom integralnog upravljanja rizikom od katastrofalnih događaja. Integrisani pogled na multihazardne sitacije.
Predavanja, vežbe, konsultacije.
Birkmann, J.Measuring Vulnerability to Natural Hazards : Towards Disaster Resilient Societies2013United Nations University PressEngleski
Popov, S., i dr.Modelovanje i simulacija u upravljanju rizikom2016Fakultet tehničkih nauka, Novi SadSrpski jezik
Yosef JabareenThe Risk City: Cities Countering Climate Change: Emerging Planning Theories and Practices Around the World2015SpringerEngleski