проф. др Марко Костић


Недостаје слика

др Марко Костић

Редовни професор


Телефон021/485-2296
E-mail
Академско звањеРедовни професор
КанцеларијаКабинет 606
Редовни професор
25.02.2015.
Радно местоОдДоОрганизациона јединица
Ванредни професор25.02.2010.01.02.2015.Департман за опште дисциплине у техници
Доцент21.10.2005.01.02.2010.Департман за опште дисциплине у техници
НазивУ Установи
/

Диплома

Математичке науке

Природно-математички факултет

1999

Разне класе дистрибуционих полугрупа

Магистратура

Математичке науке

Природно-математички факултет

2001

Конволуционе и дистрибуционе Ц-полугрупе

Докторат

Математичке науке

Природно-математички факултет

2004

Критеријум продукцијеОпис
(М11) Истакнута монографија међународног значајаKostić, Marko: Abstract Volterra integro-differential equations. CRC Press, Boca Raton, FL, 2015. xxvi+458 pp.
(М11) Истакнута монографија међународног значајаM. Kostic, Generalized Semigroups and Cosine Functions, Mathematical Institute Belgrade, 2011.
(М13) Монографска студија/поглавље у књизи М11 или рад у тематском зборнику водећег међународног значајаMarko Kostic: Differential and analytical properties of semigroups of operators. Integral Equations Operator Theory 67 (2010), no. 4, 499–557.
(М14) Монографска студија/поглавље у књизи М12 или рад у тематском зборнику међународног значајаChen, Chuang; Kostić, Marko; Li, Miao Complex powers of almost C-nonnegative operators. Contemp. Anal. Appl. Math. 2 (2014), no. 1, 1–77.
(М21а) Рад у међународном часопису изузетних вредностиMarko Kostic: Fractional calculus models for fibrosis. Comment on "Towards a unified approach in the modeling of fibrosis: A review with research perspectives" by Martine Ben Amar and Carlo Bianca (Editorial Material), PHYSICS OF LIFE REVIEWS, (2016), vol. 17 br. , str. 101-102.
(М21) Рад у врхунском међународном часописуM. Kosti\'c, Existence of generalized almost periodic and asymptotic almost periodic solutions to abstract Volterra integro-differential equations, Electron. J. Differential Equations, vol. 2017, no. {\bf 239} (2017), 1--30.
(М21) Рад у врхунском међународном часописуChen, Chuang; Kostić, Marko; Li, Miao: Representation of complex powers of C-sectorial operators. Fract. Calc. Appl. Anal. 17 (2014), no. 3, 827–854.
(М21) Рад у врхунском међународном часописуM. Kostic, Perturbation theory for abstract Volterra equations, Abstr. Appl. Anal. 2013, Art. ID 307684, 26 pp.
(М21) Рад у врхунском међународном часописуM. Kostić: On a class of (a,k)-regularized C-resolvent families. Electron. J. Qual. Theory Differ. Equ. 2012, No. 94, 27 pp.
(М21) Рад у врхунском међународном часописуC. Chen, M. Kostic, M. Li, On a Class of Abstract Time-Fractional Equations on Locally Convex Spaces, Abstract and Applied Analysis, Vol. 2012, Article ID 131652, 41 pages.
(М21) Рад у врхунском међународном часописуM. Kosti\' c, $(a,k)$-regularized $C$-resolvent families: regularity and local properties,Abstr. Appl. Anal. vol. 2009, Art. ID 858242, 27 pages, 2009.
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуC.-C. Chen, J. A. Conejero, M. Kostic, M. Murillo-Arcila: Dynamics on binary relations over topological spaces, Symmetry 2018, 10(6), 211; https://doi.org/10.3390/sym10060211.
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуM. Kosti\' c, Abstract degenerate fractional differential inclusions, Appl. Anal. Discrete Math. \textbf{11} (2017), 39--61.
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуChen, Chung-Chuan; Conejero, J. Alberto; Kostić, Marko; Murillo-Arcila, Marina Dynamics of multivalued linear operators. Open Math. 15 (2017), 948–958.
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуConejero, J. Alberto; Kostić, Marko; Miana, Pedro J.; Murillo-Arcila, Marina Distributionally chaotic families of operators on Fréchet spaces. Commun. Pure Appl. Anal. 15 (2016), no. 5, 1915–1939.
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуC. Chen, M. Kostic, M. Li, M. Zigic. Complex powers of $C$-sectorial operators. Part I. Taiwanese J. Math. 17 (2013), no. 2, 465–499.
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуM. Kostic, Abstract Volterra equations in locally convex spaces, Science China Math. 55, No 9 (2012), 1797--1825.
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуKostić, Marko Hypercyclic and chaotic integrated C-cosine functions. Filomat 26 (2012), no. 1, 1–44.
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуM. Kostić, S. Pilipović: Convoluted C-cosine functions and semigroups. Relations with ultradistribution and hyperfunction sines, J. Math. Anal. Appl. 338 (2008), no. 2, 1224–1242.
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуM. Kostić: C-Distribution semigroups, Studia Math. 185 (2008), 201--217.
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуM. Kostić, P. J. Miana, Relations between distribution cosine functions and almost-distribution cosine functions, Taiwanese Journal of Mathematics 11 (2007), 531--543.
(М22) Рад у истакнутом међународном часописуKostić, Marko, Distribution cosine functions. Taiwanese J. Math. 10 (2006), no. 3, 739--775.
(М23) Рад у међународном часописуM. Kostić, S. Pilipović, Global convoluted semigroups, Math. Nachr. 280 (2007), no. 15, 1727–1743.
(М23) Рад у међународном часописуM. Kostić, Degenerate abstract Volterra equations in locally convex spaces. Filomat 31 (2017), no. 3, 597–619.
(М23) Рад у међународном часописуKostich, M.; Pilipovich, S.; Velinov, D. C-distribution semigroups and C-ultradistribution semigroups in locally convex spaces. (Russian) Sibirsk. Mat. Zh. 58 (2017), no. 3, 611--631; translation in Sib. Math. J. 58 (2017), no. 3, 476–492
(М23) Рад у међународном часописуVelinov, Daniel; Kostić, Marko; Pilipović, Stevan Degenerate C-distribution cosine functions and degenerate C-ultradistribution cosine functions in locally convex spaces. Filomat 31 (2017), no. 11, 3075–3089.
(М23) Рад у међународном часописуKostić, Marko; Li, Cheng Gang; Li, Miao Abstract multi-term fractional differential equations with Riemann-Liouville derivatives. (Chinese) Acta Math. Sci. Ser. A (Chin. Ed.) 36 (2016), no. 4, 601–622.
(М23) Рад у међународном часопису Kostich, M.; Pilipovich, S.; Velinov, D. Structure theorems for ultradistributions of semigroups. (Russian) Sibirsk. Mat. Zh. 56 (2015), no. 1, 100–110.
(М23) Рад у међународном часописуM. Kostić, S. Pilipović, and D. Velinov: Hyperfunction semigroups, Siberian Math. J., Vol. 56, No. 4, pp. 650–661, 2015
(М23) Рад у међународном часописуKostić, Marko: Abstract differential operators generating fractional resolvent families. Acta Math. Sin. (Engl. Ser.) 30 (2014), no. 11, 1989–1998.
(М23) Рад у међународном часописуKostić, Marko: Abstract Volterra integro-differential equations: approximation and convergence of resolvent operator families. Numer. Funct. Anal. Optim. 35 (2014), no. 12, 1579–1606.
(М23) Рад у међународном часописуKostić, Marko: Systems of abstract time-fractional equations. Publ. Inst. Math. (Beograd) (N.S.) 95(109) (2014), 119–132.
(М23) Рад у међународном часописуKostić, Marko Hypercyclicity and topologically mixing property for abstract time-fractional equations. Dyn. Syst. 27 (2012), no. 2, 213–221.
(М23) Рад у међународном часопису Kostić, Marko Hille-Yosida theorems for local convoluted C-semigroups and cosine functions. Filomat 25 (2011), no. 4, 177–190.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомG. M. N'Gu\' er\' ekata, M. Kosti\'c, Generalized asymptotically almost periodic and generalized asymptotically almost automorphic solutions of abstract multi-term fractional differential inclusions, Abstract Appl. Anal., vol. 2018, Article ID 5947393, 17 pages, https://doi.org/10.1155/2018/5947393.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлуком M. Kostić, On a class of abstract degenerate fractional differential equations of parabolic type. Comment. Math. Univ. Carolin. 59 (2018), no. 1, 81–101.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомChen, Chung-Chuan; Kostić, Marko; Pilipović, Stevan; Velinov, Daniel D-hypercyclic and D-chaotic properties of abstract differential equations of first order. Electron. J. Math. Anal. Appl. 6 (2018), no. 2, 1–26.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kosti\'c, Besicovitch almost automorphic solutions of nonautonomous differential equations of first order, Adv. Oper. Theory {\bf 3} (2018), 491--506.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kosti\' c, Generalized almost automorphic and generalized asymptotically almost automorphic solutions of abstract Volterra integro-differential inclusions, Fractional Diff. Calc. {\bf 8} (2018), 255--284.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kosti\' c, Asymptotically almost periodic solutions of fractional relaxation inclusions with Caputo derivatives, Publ. Inst. Math., Nouv. S\'er. {\bf 104} (2018), 23--41.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомV. Fedorov, M. Kostic: Disjoint Hypercyclic and Disjoint Topologically Mixing Properties of Degenerate Fractional Differential Equations, Russian Math. 62 (2018), 31--46.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kostić, Degenerate K-convoluted C-semigroups and degenerate K-convoluted C-cosine functions in locally convex spaces. Chelyab. Fiz.-Mat. Zh. 3 (2018), no. 1, 90–110.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kostić, Perturbation results for abstract degenerate Volterra integro-differential equations. J. Fract. Calc. Appl. 9 (2018), no. 1, 137–152.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kosti\' c, Generalized almost periodic solutions and generalized asymptotically almost periodic solutions of inhomogeneous evolution equations, Sarajevo J. Math. {\bf 14} (2018), 93--111.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомMarko Kostic: On frequently hypercyclic $C$-distribution cosine functions in Frechet spaces, Mat. Bilten 42 (2018), 19-34.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kosti\'c Weyl-almost periodic and asymptotically Weyl-almost periodic properties of solutions to linear and semilinear abstract Volterra integro-differential equations, Math. Notes NEFU {\bf 25} (2018), 65--84.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kosti\' c, Vector-valued almost periodic ultradistributions and their generalizations, Mat. Bilten {\bf 42} (2018), 5--20.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kosti\'c, Almost periodicity of abstract Volterra integro-differential equations, Adv. Oper. Theory {\bf 2} (2017), 353--382.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kosti\' c, On almost periodic solutions of abstract semilinear fractional inclusions with Weyl-Liouville derivatives of order $\gamma \in (0,1]$, J. Math. Stat. {\bf 13} (2017), 240--250.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлуком Kostić, Marko Hypercyclic and topologically mixing properties of degenerate multi-term fractional differential equations. Differ. Equ. Dyn. Syst. 24 (2016), no. 4, 475–498.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлуком Kostić, Marko Abstract incomplete degenerate differential equations. Tsukuba J. Math. 40 (2016), no. 1, 29–53.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kosti\' c, A note on semilinear fractional equations governed by abstract differential operators, An. \c{S}tiin\c{t}. Univ. Al. I. Cuza Ia\c{s}i. Mat. (N.S.), LCXII \textbf{2:3} (2016), 757--762.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомKostić, Marko Degenerate multi-term fractional differential equations in locally convex spaces. Publ. Inst. Math. (Beograd) (N.S.) 100(114) (2016), 49–75.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомKostić, M.; Fedorov, V. E. Degenerate fractional differential equations in locally convex spaces with a σ-regular pair of operators. Ufa Math. J. 8 (2016), no. 4, 98–110.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлуком Kostić, M. A note on semilinear degenerate relaxation equations associated with abstract differential operators. Chelyab. Fiz.-Mat. Zh. 1 (2016), no. 2, 85–93.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлуком Kostić, M. The existence of distributional chaos in abstract degenerate fractional differential equations. J. Fract. Calc. Appl. 7 (2016), no. 2, 153–174.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомKostić, M. Abstract degenerate non-scalar Volterra equations. Chelyab. Fiz.-Mat. Zh. 1 (2016), no. 1, 104–112.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kosti\' c, Some contributions to the theory of abstract degenerate Volterra integro-differential equations, J. Math. Stat. {\bf 12} (2016), 65--76.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлуком Kostić, Marko Hypercyclic and topologically mixing properties of certain classes of abstract time-fractional equations. Difference equations, discrete dynamical systems and applications, 155–170, Springer Proc. Math. Stat., 180, Springer, Berlin, 2016.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомKostić, M. D-hypercyclic and D-topologically mixing properties of degenerate multi-term fractional differential equations. Azerb. J. Math. 5 (2015), no. 2, 78–95.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kostić: Degenerate k-regularized (C1,C2)-existence and uniqueness families, CUBO 17, no. 03, 15--41, 2015.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлуком Kostić, Marko Generalized well-posedness of hyperbolic Volterra equations of non-scalar type. Ann. Acad. Rom. Sci. Ser. Math. Appl. 6 (2014), no. 1, 21–49.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kostic, Some contributions to the theory of abstract Volterra equations, Int. J. Math. Anal. (Russe), vol. 5, no. 31, pp 1529--1551, 2011.
(М24) Рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлукомM. Kostić: Complex powers of operators, Publ. Inst. Math. (Beograd) (N.S.) 83(97) (2008), 15–25.
(М51) Рад у водећем часопису националног значајаKostić Marko, On a class of quasi-distribution semigroups, Novi Sad J. Math 36 (2006), 137-152
(М51) Рад у водећем часопису националног значаја Kostić Marko,On analytic integrated semigroups. Novi Sad J. Math. 35 (2005), no. 1, 127--135.
(М51) Рад у водећем часопису националног значаја Kostić Marko,Convoluted $C$-cosine functions and convoluted $C$-semigroups. Bull. Cl. Sci. Math. Nat. Sci. Math. No. 28 (2003), 75--92.
(М52) Рад у часопису националног значајаM. Kostić: Convoluted operator families and abstract Cauchy problems, Kragujevac J. Math. 30 (2007), 201–210.
ЗвањеУжа научна областВисокошколска установаДатум избора
Редовни професорТеоријска и примењена математикаУниверзитет у Новом Саду25.02.2015.
Ванредни професорМатематикаФакултет техничких наука25.02.2010.
ДоцентМатематикаФакултет техничких наука21.10.2005.