Предмет: Одабрана поглавља из информационо-комуникационих технологија 2 (17 - EMS246)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областТелекомуникације и обрада сигнала

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 02.12.2018..

Стицање нових знања из модерних техника, приступа и алата у домену информационо-комуникационих технологија. Додатно развијање практичних вештина у домену информационо-комуникационих технологија. Додатни циљ курса је да омогући студентима да прошире своје способности изучавања одређене области коришћењем одговарајуће литературе и развијањем начина размишљања у којем се дубље познавање теорије пресликава на решавање практичних проблема.
Познавање специфичних будућих информационо-комуникационих система чији значај ће расти у наредном периоду (нпр. Internet of Things, 5G комуникациони системе, Cloud, Edge Computing архитектуре, итд.). Способност решавања сложених проблема у овој области. Након завршеног курса, студент ће бити у стању да критично размишља, логички повезује теоријско и практично знање у домену ICT технологија, примењује стечено знање и ради у тимовима, демонстрира разумевање и способности и примењује стечено знање на развој нових решења у домену ICT система.
Предмет ће покрити делове неких актуелних области из информационо-комуникационих технологија: - Примена актуелних стандарда и технологија које се развијају - Пројектовање савремених ICT система - Интернет и WAN мреже - Мобилне мреже, 5G системи и провајдери мобилних сервиса - Internet of Things технологије - Софтверски дефинисане мреже SDN - Софтвер у ICT мрежама - Аутомобилске комуникације - Сигурност на Интернету - Интелигентна аутоматизација - Cloud, Fog, Edge Computing - Smart Grid - и друго.
Предавања, вежбе, консултације, самостални примењени истраживачки рад.
Разни ауториОдабрана стручна литература доступна електронски2019IEEE, ITU, 3GPP, Интернет, надлежна МинистарстваСрпски/енглески језик
Jill DycheThe new IT: How technology leaders are enabling business strategy in the digital age2015McGraw-HillЕнглески
Предметни(пројектни)задатакдада50.00
Усмени део испитанеда50.00