Arhiva vesti
Pretraga vesti
Mesec

18.11.2013. - 07:39
Projekti dodeljeni mladim i perspektivnim istraživačima FTN-a

U okviru šestog poziva programa TEMPUS IV Univerzitet u Novom Sadu prijavio je 15 koordinatorskih i 58 partnerskih projekata, što predstavlja rekordan broj prijava podnetih na našem univerzitetu kada je TEMPUS program u pitanju. Izvršna agencija Evropske komisije za praćenje programa u oblasti obrazovanja, kulture i medija je odobrila realizaciju i dodelila sredstva za ukupno 171 projekat, od kojih tri koordinatorska projekta sa Univerziteta u Novom Sadu čiju će realizaciju Evropska komisija finansirati u naredne tri godine. Fakultet tehničkih nauka dobio je dva projekta gde su rukovodioci doc. dr Željko Tekić sa Departmana za industrijsko inženjerstvo i menadžment i Vladimir Todorović, šef Službe za međunarodnu saradnju FTN-a i doktorand na Industrijskom inženjerstvu....

17.10.2013. - 10:43
Centar za preduzetništvo mladih

Misija Centra za preduzetništvo mladih je jačanje preduzetničke kulture i podizanje sveti o značaju preduzetništva među mladima na Univerzitetu u Novom Sadu, prvenstveno na Fakultetu tehničkih nauka, stimulisanje praktičnog preduzetništva, kreativnosti i inovativnosti studenata i obezbeđivnje odgovarajućih znanja, veština, informacija i svih drugih vidova podrške koje će im olakšati započinjanje sopstvenog biznisa.

U našoj viziji Centar će biti motivator i inspirator novih poslovnih ideja među visoko obrazovnom omladinom, tačka oslonca i dodatne edukacije u procesu stvaranja preduzeća zasnovanih na znanju.

Cilj Centra za preduzetništvo mladih je da obezbedi podršku mladim ljudima, pre svega studentima, u započinjanju sopstvenog biznisa, kroz:

• konsalting, trening i obuku u oblasti preduzetništva i menadžmenta malih preduzeće,
• povezivanje sa poslovnim partnerima i izvorima finansija,
• proveru biznis ideje kroz takmičenje biznis planova,
• biznis inkubator za kompanije kreirane od strane studenata.

Zajedno ove četiri komponente čine ostavriv put od podrške ideji do stvaranja uspešnog biznisa.

Ključ uspeha:

- Stimulisanje preduzetničkog duha kod mladih pružajući im neophodno znanje, moderne i dobro opremljene prostore za rad i započinjanje biznisa,
- Pružanje konsultatnskih usluga za sve vidove kreiranja i vođenja uspešnog poslovanja,
- Podrška pokrajinskih i republičkih institucija, kao i evropskih fondova,
- Korišćenje dobre prakse razvijene u regionu i umrežavanje.

Radni tim čine profesori, asistenti i studenti. Centar je odabrao multidisciplinaran pristupu i u njegov rad će biti uključeni nastavnici i saradnici sa svih departmana, ali i drugih fakulteta u okviru Univerziteta. Radom centra rukovodi doc. dr Željko Tekić.