Predmet: Engleski jezik u arhitekturi i dizajnu 1 (17 - ASIEJ1)

KategorijaAkademsko-opšteobrazovni
Naučna oblastAnglistika i jezik struke

Trenutno nema podataka o matičnim organizacionim jedinicama predmeta!

Program se primenjuje od 11.09.2017..

Predmeti preduslovi

Naziv predmetaMora se odslušatiMora se položiti
Engleski jezik - osnovnidane
Ovladavanje najčešćim terminima vezanim za struku prilikom pisane komunikacije. Usvajanje jezičkih funkcija kao što su: poređenje, klasifikovanje, iskazivanje svrhe ili funkcije, opisivanje sastavnih delova, uzročno posledičnih veza i sl. Najčešći prefiksi , sufiksi, složenice i kolokacije. Pasivne konstrukcije, participske konstrukcije. Skraćene relativne rečenice (aktivne i pasivne). Žanrovi: biografija, propratno pismo, rezime, kritika.
Uspešna pisana komunikacija. Studenti će znati da napišu svoju biografiju i propratno pismo. Takođe, znaće da napišu pozorišnu i književnu kritiku i apstrakt i rezime svog rada.
Teorijski pristup pisanju elemenata naučne i akademske komunikacije. Pisanje biografije, propratnog pisma, apstrakta, rezimea, pozorišne i književne kritike.
Teorijski okvir i praktični primeri uz komentarisanje važnih elemenata pisanog teksta. Pisanje zadataka i zajednička analiza istih.
Eastwood, J.Oxford Practice Grammar - Intermediate2006Oxford University Press, OxfordEngleski
grupa autoraTekstovi sa interneta2017različiti izdavačiSrpski jezik
Predmetni(projektni)zadatakdada30.00