Predmet: Tehnike prezentacije prostora u digitalnom okruženju 1 (17 - ASO13)

KategorijaNaučno-stručni
Naučna oblastTeorije i interpretacije geometrijskog prostora u arhitekturi i urbanizmu

Departman za arhitekturu i urbanizam

Program se primenjuje od 01.10.2013..

Obrazovanje i osposobljavanje studenata za kreiranje i obradu digitalnih slika u scenskoj arhitekturi i dizajnu.
Studenti će biti u prilici da stečena znanja primenjuju u daljem procesu obrazovanja, kao i u budućem profesionalnom radu.
Uvod, definisanje i pojašnjenje osnovnih pojmova. Svojstva digitalnih slika. Tipovi digitalnih slika, rasterske i vektorske slike. Parametri i zapis digitalne slike. Svetlina slike, tonovi, prilagođavanje svetline i kontrasta. Boje na slici i njihova selektivna modifikacija. Osnovni alati za prilagođavanje i korekciju digitalnih slika. Kreiranje i upotreba vektorskih oblika na digitalnoj slici. Upotreba slova u teksta na digitalnoj slici. Tehničko crtanje na računaru i prenošenje podataka na digitalnu sliku. Osnove postprodukcije. Digitalne slike u scenskoj arhitekturi, grafičkom i scenskom dizajnu.
Predavanja i vežbe u računarskoj laboratoriji. Konsultacije.
Dayley, Lisa DaNae; Dayley, BradPhotoshop CC Bible2013WileyEngleski
Dorn, D., Shanda, M.Drafting for The Theatre, Second Edition2012Southern Illinois University, CarbondaleEngleski
Predmetni projekatdada30.00
Prisustvo na vežbamadada5.00