Znanje i nauka u službi bezbednosti

26.03.2013. - 00:00
Ministarstvo saobraćaja je 26.03.2013. godine u Beogradu potpisalo ugovor o poslovno – tehničkoj saradnji u oblasti bezbednosti saobraćaja, a jedan od potpisnika ugovora je i Fakultet tehničkih nauka – Departman za saobraćaj.

Ministarstvo saobraćaja Srbije realizovalo je u Vladi Srbije jedan od najznačajnijih ugovora kada je reč o uključivanju svih relevantnih činilaca u uspostavljanju stabilnog sistema u upravljanju, bezbednosti, kvalitetu i primeni novih znanja u oblasti saobraćaja, a sve sa ciljem da se nastavi zabeleženi trend smanjenja broja poginulih i drastično smanje posledice svakodnevnih udesa na našim putevima.

To je zajednički imenitelj i ključni interes svih potpisnika Ugovora o saradnji koji je pored resornog ministra saobraćaja dipl. inž. građ. Milutina Mrkonjića parafiralo još šest predstavnika, JP „Putevi Srbije, AMSS, Agencije za bezbednost saobraćaja, Saobraćajnog fakulteta, Fakulteta tehničkih nauka – Departmana za saobraćaj, i Kriminalističko – policijske akademije.

Detaljnije informacije možete pogledati na sledećem linku.

• Nije moguće prikazati sliku.