Predmet: Integralno upravljanje rizikom od katastrofalnih događaja (11 - ZP501)

Naučna oblastUpravljanje rizikom od katastrofalnih događaja i požara
MultidisciplinarnaDa

Program se primenjuje od 01.10.2011..

Cilj predmeta je da student ovlada metodama i tehnikama integralnog upravljanja rizikom od katastrofalnih događaja
Sticanje znanja iz metoda i tehnika integralnog upravljanje rizikom od katastrofalnih događaja
Napredne tehnike koje se koriste prilikom integralnog upravljanja rizikom od katastrofalnih događaja. Integrisani pogled na multihazardne sitacije.
Predavanja, vežbe, konsultacije. Gradivo se može polagati u formi dva kolokvijuma, u pismenoj formi. Studenti koji ne polože oba kolokvijuma polažu usmeni ispit u celosti. Ocena ispita se formira na osnovu uspeha iz kolokvijuma odnosno ispita.
Birkmann, J.Measuring Vulnerability to Natural Hazards:Towards Disaster Resilient Societes2004UNU pressEngleski
Predmetni(projektni)zadatakdada30.00
Testdada40.00