Предмет: Програмски језици и структуре података (06 - E111)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областРачунарске науке

Одсек за примењене рачунарске науке и информатику

Програм се примењује од 13.02.2006..

Предмети којима је предуслов предмет Програмски језици и структуре података

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Увод у микрорачунарску електроникудада
Упознавање студената са принципима и техникама израде процедурних програма уз посебан акцент на структурама података.
Студенти треба да буду обучени за израду програма на конкретном програмском језику (програмски језик C).
Преглед програмских језика. Основни и изведени типови података. Операције. Секвенца. Селекције. Циклуси. Скокови. Модули. Датотеке. Структуре података: дефиниција структуре података, класификација структура података, статичке структуре (низ, слог), полудинамичке структуре (стек, ред, дек, секвенца), динамичке структуре (листе, стабла).
Предавања.Рачунарске вежбе. Консултације. Од укупно 100 бодова део од 70 бодова остварује се у току наставе, а 30 на теоријском делу испита. Предиспитне обавезе обухватају два мала пројекта (15 бодова сваки) и четири теста (10 бодова сваки) што чини укупно 70 бодова. Да би положио испит студент мора прикупити најмање 55 бодова. Студенти који у току наставе не прикупе 25 бодова (што је теоријски минимум) излазе на писмени испит.
Краус Л.Програмски језик C са решеним примерима1994Микро књига, БеоградСрпски језик
Малбашки Д., Обрадовић Д.Основне структуре података1995Универзитет у Новом СадуСрпски језик
Одбрањене рачунарске вежбедада70.00
Теоријски део испитанеда30.00